Kapela Málem Králem představuje nový singl a videoklip Fronta na zázrakynovinka

Za hravým názvem kapely Málem Králem se skrývá dvojice muzikantů Filip Sázavský a Martin Chobot. Hudebníci doposud vystupovali pod názvem eFeM.

S novým názvem kapela Málem Králem představuje nový, lehce melancholický singl Fronta na zázraky doprovázený videoklipem.
„V písni zaznívá “zajímá mě spíš co bude, než to co je. Nezvládám stíhat oboje”, což je asi hlavní idea písničky. Zkrátka, že někdy je naše pozornost příliš upřená do budoucnosti, než aby docenila to, co se děje teď. A že tak obecně furt na něco čekáme,“ přibližuje obsah skladby Filip Sázavský. „Budeme ale rádi, když si ji každý interpretuje trochu po svém,“ dodává Martin Chobot.

Videoklip k singlu se natáčel v krásných prostorách zámku Kačina a režie se ujal Martin Linhart, který v minulosti spolupracoval s Ewou Farnou, Lake Malawi, UDG a mnoha dalšími.
,, Natáčení videoklipu pro nás bylo obrovskou výzvou a užitečnou lekcí, protože jsme produkčně vše zajišťovali sami. Mám velkou radost, že se nám podařilo získat herce, jako je Marek Holý a Jiří Klem. Pamatuji si, jak jsem poprvé telefonoval s panem Klemem, slyšet takhle na přímo Dartha Vadera byl prostě zážitek. “ říka Martin Chobot.

Filip Sázavský a Martin Chobot jsou přátelé od dětství, jako autorská dvojice a kapela už mají za sebou jedno studiové album s názvem Kolem nás, které vydali v roce 2014. Nyní se rozhodli pro změnu názvu z eFeM na zapamatovatelnější Málem Králem. „ eFeM nám připadalo, jako pracovní název, chtěli jsme něco ryze českého a málem králem je spojení, které zná v podstatě každý. Navíc je nám sympatická ta trocha sebeironie, která je v názvu obsažená, “ vysvětluje Chobot.

Kapela má v zásobě dalších několik skladeb, které budou postupně vydávat. Začátkem příštího roku by Málem Králem chtěli natočit další videoklip, a to na písničku Síla slov, která již zazněla na koncertech eFeM. „ Budeme o všem informovat na našich FB stránkách, do teď jsme je sice trochu zanedbávali, ale to se s novým názvem mění,“ doplňuje Sázavský.


Added: 21.12.2016, Marek

Related photos

foto