Kapela HODINY symbolicky slaví přesně rok od vydání prvního hitu Stmívání, novým emotivním singlem a videoklipem ZE DNA! Spolu s Kryštof si zahrají před vyprodaným Strahovem.novinka

Je to přesně rok, co skupina Hodiny vstoupila na českou hudební scénu. Za 12 měsíců toho stihla poměrně dost. Debutový singl Stmívání nasbíral přes milion zhlédnutí na YouTube a stejně jako druhý singl Jízdní řád zní rádiovým éterem. Kapela se během léta a podzimu představila na několika hudebních festivalech, pracuje na albovém debutu a Kryštof si ji vybrali jako předskokana na svůj koncert na Strahově. Své první narozeniny slaví Hodiny novým singlem a videoklipem s názvem „Ze dna“.

„Ten rok utekl jako voda. Je radost, když se sny zhmotní ve skutečnost. Ten pocit, když si lidi na koncertech zpívají naše písničky, je nepopsatelný. Zažíváme nejšťastnější období našeho muzikantského života. Kromě klipu k singlu Ze dna si k prvním narozeninám nadělíme také debutovou desku. Měla by vyjít na podzim a snad ji stihneme vzít s sebou na Strahov, kde nás spolu s Kryštof čeká koncert roku,“ prozrazuje zpěvák Tomáš Sehnal plány na letošní rok.

Při skládání písně „Ze dna“ se Tomáš inspiroval reálným příběhem, který se pak stal námětem pro samotný videoklip.
„Poslední roky mám pocit, že všichni už jen spěcháme. Já nejsem jiný a mrzí mě to. Při jedné procházce zasněženou Prahou jsem byl svědkem dojemné scénky. Na lavičce spolu seděli mladá, krásná dívka a starší, na první pohled dost zanedbaný, muž. Nejprve jsem si myslel, že k sobě nepatří, ale v ten moment slečna vytáhla z tašky cosi zabaleného v ubrousku a řekla 'na tati'... V tu chvíli se mi hlava rozjela a uvědomil jsem si, že i takto žijí někteří z nás,“ popisuje Tomáš.

Kapela by mimo jiné ráda upozornila na to, že lidí bez domova stále přibývá a hranice mezi blahobytem a beznadějí, kdy se člověk ze dne na den ocitne na ulici, je velmi tenká. „Teplá postel, rodina kolem nás, dostatek, zdraví a štěstí jsou dar, se kterým dost často zacházíme jako ze samozřejmostí“ dodává Tomáš.

Natáčení videoklipu probíhalo letos v lednu a režie se ujal osvědčený Ondřej Urbanec z kreativní agentury ManaWorld, jenž stojí i za předchozím klipem Jízdní řád. Aby nebyl narušen příběh vzniku písně, tak se štáb rozhodl zůstat v Praze, jejíž tajemná skrytá zákoutí jsou rájem pro filmaře.

„Natáčení bylo pro štáb i herce malinko křest ohněm. Na place jsme strávily dva dny a po celou dobu teploměr ukazoval mínus deset stupňů. Myslím, že Jindřich Nováček, který ztvárnil roli bezdomovce, a většinu času byl na zemi, na nás jen tak nezapomene," vzpomíná kapela.


Added: 01.02.2017, Marek

Related photos

fotofoto
foto