Skupina Harlej v pátek vydá album Hodný holky zlý kluky chtěj a vzápětí vyrazí na turné.novinka

Harlej zahajuje letošní rok novým albem a ohlašuje velkou oslavu 22 let radosti. Album Hodný holky zlý kluky chtěj vyjde tento pátek 10. března a týden na to kapela vyrazí na stejnojmenné turné, které vyvrcholí podzimní Lucernou.
Albová novinka dostala název podle hitu, který Harlej představil už na svém posledním turné a natočil k němu vydařený videoklip. Skupina se na albu pohybuje v mnoha polohách od klasických „harlejovských“ vypalovaček až po baladu, ve které ho doprovází smyčcový kvartet. Autorem většiny písní je opět Tonda Rauer. Na textech se po několikaleté pauze opět podílel Tomáš Miřátský, dlouholetý, takřka „dvorní“ textař skupiny. Několik textů napsal Harlejem už prověřený Kuba Ryba tentokrát ve spolupráci s Pekařem. Kapela na album zařadila také novou verzi svojí 15 let staré písně Odcházím, tentokrát natočené jako duet současného zpěváka Tomáše Hrbáčka s původním zpěvákem Vláďou Šafránkem. K remaku ji nasměroval úspěch živého provedení písně při příležitosti jubilejních koncertů k dvacetiletí skupiny. Album netradičně obsahuje i jednu coververzi: skladbu Parlament od punkové legendy Plexis. Závěrečné zvukové úpravy probíhaly ve švédském studiu Bohus Sound Recording pod dohledem Dragana Tanaskovice.
„Vždycky, když připravujeme album, čekám, jak to celý dopadne. Je to v podstatě rok a půl práce, kdy má člověk nějakou vizi a tu postupně mění a mění. Letos mám hodně dobrej pocit, natočili jsme desku, jakou si dvacetidvouletej Harlej zasloužil, těším se, až jí fandové uslyší,“ říká Tonda Rauer.
Harlej patří k nejoblíbenějším domácím bigbítovým skupinám. Svoji historii píše od roku 1995. V roce 2006 vystřídal Vláďu Šafránka na pozici zpěváka Tomáš Hrbáček. V posledních letech hraje kapela na složení: Tomáš Hrbáček (zpěv), Tonda Rauer (kytara), Kolinss (basová kytara), Libor Fanta (bicí), Milan Hoffmann (kytara).


Added: 06.03.2017, Marek

Related photos

foto