Chystá se pořádná porce štěstí i deprese - Holden se Smrtislavem vyrážejí na společnou tournovinka

Dvě spřátelené pražské kapely se rozhodly vyrazit na klubové turné. Smrtislav a Holden mají shodně v rukách nové desky a ambice připravit hodně originální hudební zážitek. Turné startuje už 30. března v plzeňském klubu Anděl, v Praze se zastaví 13. dubna.

Obvykle se na společné turné vydávají žánrově podobní umělci, u Holden a Smrtislava je tomu ale přesně naopak. Být si navzájem protipólem ale berou jako devízu: “Holden jsou z mýho pohledu poměrně optimistická kapela a Smrtislav je jejich dokonalým opakem. Proč by lidi měli chodit na dvě stejný skupiny? Takhle dostanou pořádnou porci štěstí, ale taky deprese,” vysvětluje Tuzex za Smrtislava. Martyn Starý za Holden dodává: “Jde o kombinaci kapel, kterou by nikdo moc nečekal, to je pravda. Zároveň je ale potřeba říct, že je vždycky nejlepší být na turné s kamarádama, a to kluci jsou.”

Členové kapel se navzájem znají několik let a sledují svoje aktivity v rámci scény. Například na album Notorickej samotář se rozhodl Smrtislav získat v roce 2015 peníze prostřednictvím crowdfundingové platformy HitHit, kde je Holden svým příspěvkem také finančně podpořili: “Zúčastnili jsme se jejich projektu na HitHitu a díky tomu jsme mohli slyšet desku Smrtislava mezi prvními, na tu desku jsme se fakt těšili a přáli si, aby vznikla,” vzpomíná Martyn Starý za Holden.

Turné se zastaví celkem v sedmi městech, Holden se těší nejvíc do Brna, koncert v Olomouci bude zas pro obě skupiny premiérou. Alba Střepy v postelích od Holden i Notorickej samotář Smrtislava vyšla u Championship Music.


Added: 06.03.2017, Marek

Related photos

fotofoto
fotofoto