KOFE-IN oslaví novým klipem 10 let svého životanovinka

Kapela KOFE-IN vznikla v roce 2006, debutovala o tři roky později deskou Osobní vesmír. Celkem má na kontě tři alba (Osobní vesmír, Libertin, Dobré nebe). Klipy a singly z těchto alb získaly několik hudebních cen. Fanouškům už nadělila k deseti letům dvojici netradičních koncertů, teď prezentuje vizuálně zajímavý videoklip k písni Víme kudy.

Nový singl Víme kudy si může získat posluchače nejen díky chytlavému a dynamickému textu i melodii, zároveň Vás pohltí netradiční a vizuálně velmi pestré zpracování videoklipu. Jeho námět vznikl mezi frontmanem kapely Janem Kunzem a režisérem Radimem Kallerem. „Nejdříve jsme uvažovali o natáčení někde v přírodě, ale to nám přišlo vzhledem k tématu videoklipu příliš prvoplánové, a tak jsme to nakonec obrátili a natáčeli v ateliéru a všechny ty rozkvetlé květy a stromy tam dostali jinak, a to projekcí nebo postprodukčně.“

Píseň má pozitivní nádech. Vypráví o momentu, kdy se člověku začíná dařit a po všech životních útrapách, které musel překonat, se odlepí ode dna. Stoupá vzhůru a všechno začíná zase dávat smysl: “Jako když po dlouhé zimě přijde jaro a celou krajinu zaplaví slunce a rozkvétající příroda,” vysvětluje dále ideu Jan.
Uplynulých deset let bylo v životě kapely naplněno, stejně jako u jiných, především koncertováním, natáčením klipů a prací na již zmíněných albech. Fanouškům nadělili ke svým narozeninám na sklonku loňského roku dvojici výjimečných koncertů. V opavském klubu Art došlo k setkání se spoluhráči, kteří kapelou v průběhu deseti let prošli, pražské Café v Lese zase přivítalo kamarády muzikanty, kteří se zapojili do několika písniček. Terezie Kovalová zahrála na cello ve skladbě Kladu tě na vodu, Aneta Galisová zazpívala v Harpyji a frontman kapely Lety Mimo Lukáš Klofec se zapojil do písně Levituju. Záznamy z obou povedených koncertů najdete na YouTube kanále kapely.

Pro tento rok mají KOFE-IN v plánu vydat ještě singl Čarodějka a následně začít pomalu připravovat další materiál pro nové album. „Dnešní doba přeje spíš singlům než celým albům, proto se do regulérního alba moc netlačíme,“ vysvětluje Jan.


Added: 15.03.2017, Marek

Related photos

fotofoto