Kapela Funky Chicken vydává své první CD - Clubásenovinka 22.05.2017, martin

Moderní funky, rnb až punk si vychutnají všichni, kdo si poslechnou debutové CD brněnské kapely Funky Chicken. To vychází právě dnes v limitované edici, a fanoušci se k němu dostanou pouze na koncertech této energické kapely.

Deska Clubáse obsahuje takové hity jako Nevermind, Líbilo, Neu a Bazén, k posledním dvěma skladbám kapela natočila i klip. “Naše hudba má za úkol posluchačům zlepšit náladu a přinést pocit štěstí a uvolnění. Texty tvoříme v češtině, jsou prošpikované humorem a nadsázkou. Mají však i hlubší přesah, někteří fanoušci dokonce označují náš styl jako akademický funk,” říká kapelník a autor skladeb, Honza Shanny Fňukal.

Mixu a finálního zvuku alba se ujal Ecson Waldez ze studia Biotech - v současné době jeden z nejvyhledávanějších zvukových mistrů. “Chtěli jsme to nejlepší. Díky Ecsonu Waldezovi se podařilo dosáhnout ideálního poměru elektronického tanečního nádechu a přirozeného zvuku hudebních nástrojů,” komentuje Honza Shanny Fňukal.

V bonusech Clubáse čekají posluchače remixy od Lukáše Janoty, skladatele, producenta, hudebníka a herce známého i jako ElJay a Libora Kolib Koutníka. Bonusy doplní singl Dance, Dance, Tancovat a punkový Hokej.
Obal navrhla a zpracovala Mia Poveda ve spolupráci s modelkou Annou Gemelovou. Deska je ochutnávkou připravovaného alba, jenž Funky Chicken chystají na konec roku. Křest Clubáse proběhne 26. 5. 2017 v klubu ArtBar Druhý Pád v Brně, Štefánikova 1, od 20.00 hodin.

O Funky Chicken
Kapela Funky Chicken si našla své místo na klubové scéně nejen v domovském Brně. Zahrála si na mnoha klubových pódiích po celé republice, ale i na festivalech, jako je Čarodějáles na brněnské Riviéře, či Play Fair Fest na letišti v Hradci Králové. Koncerty Funky Chicken jsou nabité energií a tanečními rytmy.


Related photos

fotofoto