Kapela Málem Králem vystoupí poprvé v Praze a představí svůj stejnojmenný singlnovinka

Kapela Málem Králem, za níž stojí Filip Sázavský a Martin Chobot, dříve vystupující pod názvem eFeM, zahraje pod novým jménem poprvé v Praze. Zároveň představí svůj nový titulní singl Málem Králem. Koncert se uskuteční 8. června 2017 v prostorách lodi Cargo Gallery, která aktuálně kotví na pražské Náplavce.

Dvojice muzikantů navazuje na již vydaný první singl Fronta na zázraky a studiové album Kolem nás (2014) ještě z dob eFeM. A slibuje, že píseň Málem Králem nebude jedinou novinkou, kterou v dohledné době uvedou. „Máme radost, že náš první pražský koncert pod novým názvem Málem Králem bude v tak unikátním prostoru, jako je Cargo Gallery na Náplavce. K singlu Málem Králem už intenzivně chystáme videoklip a zahrajeme další nové písničky, které již také připravujeme ve studiu,” uvádí zpěvák Filip Sázavský.

Radikální změnou prošel pouze název, hudebně však duo nadále staví na českých textech a vychází z folkové a písničkářské tvorby s dávkou popu či rocku.

Hravější název zvolila skupina kvůli zapamavatelnosti. „eFeM nám připadalo jako pracovní název, chtěli jsme něco ryze českého a málem králem je spojení, které zná v podstatě každý. Navíc je nám sympatická ta trocha sebeironie, která je v názvu obsažená,“ vysvětluje přejmenování Martin Chobot.

Málem Králem však nebudou jedinou ozdobou letního večera na Vltavě. Skvělou společností se stane talentovaná mladá slovenská zpěvačka a písničkářka Mirka Miškechová, která výjimečný koncertní večer inspirativních mladých autorských hudebníků odstartuje. Mirka na sebe upoutala pozornost především díky společnému singlu s Xindlem X, Cudzinka v tvojej zemi. Tento duet byl jednou z nejhranějších skladeb v ČR a Mirka za něj získala cenu Ochranného svazu autorského za nejúspěšnějšího mladého autora populární hudby.

Málem Králem – Fronta na zázraky

Mirka Miškechová – Mary, Cudzinka v tvojej zemi (duet s Xindlem X)

Added: 26.05.2017, Marek

Related photos

foto