Harlej udělal Bali ze Slap a chystá velkou Lucernunovinka

Skupina Harlej pokračuje v tempu, které nasadila hned začátkem roku vydáním alba Hodný holky zlý kluky chtěj. Ke stávajícím klipům, která dosud k albu natočila, přidala čerstvě Bali a vyráží na druhou etapu turné s pomyslným vrcholem ve Velkém sále pražské Lucerny 14. 10.Natáčení klipu ke skladbě Bali pojal Harlej jako krátkou dovolenou během hektického léta:
"Neletěli jsme ale na Bali, nebyl čas, a vlastně ani nebylo proč. Video je o tom, že jsou místa, kde lze zažít pohodu a srandu… Taková jsou i u nás, proto jsme vyrazili na Slapy a užili si při natáčení prima den," vysvětluje kytarista a kapelník Tonda Rauer.

Po hraní na letních festivalech přejde Harlej plynule do režimu samostatných koncertů v pokračování turné Hodný holky zlý kluky chtěj. Největším z nich bude vystoupení k 22. výročí skupiny 14. října ve Velkém sále pražského paláce Lucerna. Výjimečnost tohoto koncertu by měla umocnit účast symfonického seskupení Oty Balage, které Harlej v části večera doprovodí. „Symfoňák už jsme párkrát využili na studiových nahrávkách. Teď přišel čas zkusit to i živě. Vybrali jsme pár skladeb a čekáme, jak se s nimi Ota Balage popasuje. S orchestrem chceme hrát spíš rychlé věci, takový symfonický punk. Podstatná část koncertu ale proběhne klasicky - zastáváme názor, že lidi by měli během vystoupení slyšet to, co mají rádi, a to se jim budeme snažit dát,“ doplňuje Rauer.

Harlej má v plánu i pořízení audio a videozáznamu, protože podobné spojení se pravděpodobně v dohledné době nebude opakovat.


Added: 31.08.2017, martin

Related photos