Písničkáře Voxela inspiroval k nové písni přechod přes žhavé uhlíkynovinka

Voxel vypouští do světa novou píseň Nádech. Tato skladba je pro něj obzvlášť významná ze dvou důvodů: vznikla na základě prožitku při přecházení přes žhavé uhlíky a je to jeho první zcela autorský počin.

„Po dvou albech a pěti letech sólového hraní jsem cítil, že už je konečně čas přijít s něčím, co bude vycházet stoprocentně ze mě, ze svých vlastních prožitků. A proč Nádech? Už jsem se nechtěl stydět a dusit v sobě co prožívám, co zažívám a o čem bych chtěl zpívat - tak jsem se znovu nadechnul a začal psát novou hudební kapitolu,” vysvětluje písničkář.Voxel je v posledních letech permanentně na cestách. Jedno turné střídá druhé, rodí se nové písně pro připravované třetí album… Nádechem se Voxel představuje i jako textař. Ve své dosavadní tvorbě se o autorství dělil s kolegou písničkářem Pokáčem. Většinu zvukových efektů na novém singlu nahrál živě, tzv. "na pusu". Skladbu produkoval Dalibor Cidlinský Jr.

Nádech zařadil Voxel i do programu svých aktuálních koncertů a podzimního PopFolklorTour, které odehraje netradičně s cimbálovou muzikou.

Voxel patří k nejvýraznějším hudebníkům nové generace. Za svůj debut All Boom! získal hned několik ocenění, stal se například Hvězdou internetu v anketě Český slavík 2014, objevem Óčka pro rok 2013, na cenách Anděl 2014 byl nominován v kategorii Objev roku... V roce 2015 vydal druhé album Motýlí efekt, kolekci folk-popových písní, mezi kterými nechyběly ani hity V naší ulici (aktuálně s více než 7 milióny zhlédnutí na YouTube!) nebo Trip. Vřele bylo přijato i jeho druhé album Motýlí efekt s hity Jednou, V čase zpátky ad. Tento mimořádný talent začínal blíže popu, ale postupem času směřuje k osobitému kytarovému písničkářství. Na koncertech podobně jako třeba Ed Sheeran baví publikum s využitím chytrých krabiček a efektů.


Added: 01.09.2017, martin

Related photos