Na českou scénu vstupuje nový hudební objev – kapela PLATONIC.novinka

Jejich debutový singl „Tráva" stojí za pozornost! Netradiční lovestory a chytlavá píseň ve svěží produkci rozhodně nezapře hitové ambice.

Ve středu 6. září se na showcase hudebního vydavatelství Universal Music poprvé představila kapela Platonic. Naživo odpremiérovala svůj autorský singl Tráva, ke kterému dnes vypouští videoklip. Za videoklipem stojí respektovaný mladý tvůrce Radim Věžník a hlavní ženskou roli ztvárnila mladá herečka ze seriálu Bohéma – Lucie Vopatová.

Platonic, to jsou čtyři talentovaní hudebníci ze severní Moravy stojící na základech punkrockové formace M2E, která svoje první nahrávky vydala už v roce 2014. Pod tímto názvem se rovněž probojovala do finále talentové platformy „Band Academy" televize Óčko. Ze stovek kapel čtveřice zaujala hudební televizi, diváky a následně i vydavatelství Universal Music.
Přesvědčivá energie, emoce a cit pro silné songy spolu s nepřehlédnutelným charismatickým zpěvákem a autorem Davidem Piňosem jsou výraznými atributy, na kterých si tato mladá kapela zakládá.
Jejich první singl s názvem Tráva nepostrádá hitové ambice a autor David Piňos k němu říká:
„Singl Tráva vznikl zhruba před dvěma lety, ale dlouho zůstal ukrytý za zdmi naší zkušebny. Je o tom, že se lidé opouštějí kvůli chvilkovému pocitu, že je někde čeká něco, nebo někdo lepší. Uvěří tomu natolik, že pak slepě pálí mosty, přes které se později chtějí vracet tam, kde si dřív mysleli, že už není o co stát. Song jsme poprvé představili minulé léto na slovenském festivalu v Sebechlebech, kde jsme se setkali s velmi pozitivními reakcemi. Máme velkou radost, že se nyní dočkal také videoklipu a máme možnost jej představit lidem."

Videoklip ke stejnojmenné skladbě natočil kreativní mladý režisér Radim Věžník (mj. autor klipu k jednomu z největších hitů letošního roku kapely Mirai – Když nemůžeš, tak přidej).
„Od první chvíle, co jsem slyšel skladbu Tráva, jsem věděl, že by takové skladbě seděl silnější dějový klip. Už nevím, jestli nápad na příběh youtuberského páru přišel dřív, nebo později, než jsem o zpěvákovi Davidovi zjistil, že se něčemu podobnému několik let před tím věnoval, ale role mu sedla jak vyšitá a natáčení proběhlo, jak kdyby David i herečka Lucie Vopatová hráli sami sebe. Při scénách s hádkou, nebo natáčení pro youtube jsem je chvílemi podezříval, že mi lžou, že se ten den vidí poprvé (smích). Pokud má někdo oblibu v netradičních lovestory, tohle by mohl být klip právě pro něj a je úplně jedno, jestli youtubery berete, nebo ne, protože v tomto videoklipu je pointa ještě trošku jinde".

Platonic - Tráva

Added: 09.09.2017, Marek

Related photos

fotofoto

Fotografie: Adam Lukáš