Landův Krysař je zpátky. Obě původní nastudování připomíná vinyl Krysař 20.novinka

Temný muzikál Daniela Landy Krysař se vrátil na jeviště Divadla Kalich. První ohlasy potvrzují jeho aktuálnost a stejnou údernost a výjimečnost, se kterou byl uveden už před jednadvaceti lety. Premiéru doprovázelo vydání LP Krysař 20 s highlights z obou předchozích domácích nastudování a nově natočenou skladbou Krysařova zpověď v podání nového Krysaře Přemysla Pálka.
Jeden z nejúspěšnějších domácích muzikálů z pera Daniela Landy na motivy novely Viktora Dyka se hrál více než tisíckrát, a to nejen v Čechách, ale i na Slovensku a v Rakousku. Premiéra se odehrála v listopadu 1996 v divadle Ta Fantastika v hlavní roli s Danielem Landou (Krysař) a Lucií Bílou (Agnes), Josefem Vojtkem (Štěpán), Janem Apolenářem či Vladimírem Javorským (oba Osud) ad. Druhé nastudování připravilo Divadlo Kalich v roce 2002. Daniel Landa si tehdy zahrál Osud a nově se v muzikálu objevili např. Petr Kolář, Petra Janů, Bohouš Josef nebo bratři Tesaříci. Všechna nastudování režírovala Mirjam Landa.
Do konce letošního roku vyjde ještě dvoudiskové album s největšími hity z muzikálu Krysař: jeden disk bude věnován nahrávkám z prvních dvou nastudování, v Ta Fantastice a v Kalichu, na druhém disku budou zaznamenány nahrávky z aktuálního představení.

Tracklist:
strana A
1. Prolog Daniel Landa
2. Život je kámoš Josef Vojtek / Josef Dušek
3. Nenávistná Petra Janů
4. Temný stín Lucie Bílá
5. Hádka sester Lucie Bílá / Linda Finková
6. Udeří-li bouře Jan Apolenář
7. Lakomá Luděk Waltr

strana B
1. Dechovka Josef Vojtek / Hana Křížková
2. Sen Bohouš Josef
3. Krysař a Osud Josef Vojtek / Daniel Landa
4. Plán vraždy Jan Václav Renč, Luděk Waltr, Jiří Hoření
5. Právo je síla sbor
6. Krysařova zpověď Přemysl PálekAdded: 12.09.2017, Marek

Related photos

fotofoto

Fotografie: Richard Kocourek