Ohlédnutí Hany a Petra Ulrychovýchnovinka

Koncerty Hany a Petra Ulrychových pokračují i po jednapadesáti letech společné hudební dráhy. V roce 2015 se uskuteční pod názvem OHLÉDNUTÍ i speciální koncerty, který spojí jejich dvě formace Javory a Javory beat. Na jaře vyjde kniha, která zmapuje půlstoletí úspěšné hudební dráhy a za bilanční 3CD převezmou Zlatou desku Supraphonu.

V roce 2014 uzavřeli Hana a Petr Ulrychovi padesát let veřejného působení společným dvojkoncertem Javorů a Javory beatu. Uskutečnil se v březnu 2014 na scéně Mahenova divadla v Brně. Zaznamenala a odvysílala jej Česká televize. Následovala řada koncertů s oběma podobami Javorů. Uskutečnily se po celé republice a měly mimořádný ohlas. Pod názvem PŮLSTOLETÍ (1964-2014) vydal SUPRAPHON k tomuto jubileu 3CD s největšími hity sourozenecké dvojice, které již podle pravidel IFPI-ČR dosáhlo na zlatou desku.

„Také v roce 2015 jsme připravili posluchačům společné koncerty Javorů a Javory beatu. První odehrajeme pod názvem OHLÉDNUTÍ 15. března v brněnském Mahenově divadle. Bude spojen s uvedením nové knihy HANA A PETR ULRYCHOVI - PŮLSTOLETÍ, kterou vydá nakladatelství CPress, patřící do skupiny Albatros Media. Zahrnuje kromě literární části i zpěvník s pěti desítkami písní mapujících naší hudební historii,“ upřesňuje Petr Ulrych.

V rámci koncertu OHLÉDNUTÍ Ulrychovi s Javory a Javory beatem nabídnou vyzrálou a pestrou podobu své hudební historie. Nejprve v podání Javory beatu zazní nejznámější písně z bigbeatového období Hany a Petra. Po nich si vychutnáte zvuk houslí a cimbálu klasických Javorů a hity raného javorovského období. Vše vrcholí zcela novým javorovským počinem – unikátním nástrojovým souzněním ve společné hře obou formací.

Z KONCERTNÍHO DIÁŘE HANY A PETRA ULRYCHOVÝCH
11. 2. - Praha - Dům kultury Kyje/ koncert Javory beat
16. 2. - Přerov - Městský dům/ koncert Javory beat
19. 2. - Vsetín - Dům kultury/ koncert Javory
15. 3. - Brno - Mahenovo divadlo/ koncert OHLÉDNUTÍ 2015/ Javory + Javory beat
16. 3. - Praha - Divadlo Kalich/ koncert Javory
21. 4. - Hlinsko - Multifunkční centrum/ koncert Javory
30. 5. - Turnov/ koncert Javory beat
6. 6. - Olšovec/ koncert Javory beat
24. 6. - Mladá Boleslav/ koncert Javory
31. 7. - Hodonín/ koncert Javory beat
21. 10. - Praha - Divadlo Hybernie/ koncert OHLÉDNUTÍ 2015/Javory + Javory beat


Added: 07.02.2015, martin

Related photos

fotofoto
foto