Koncert Kryštof na Strahově očima fanouškanovinka 22.09.2017, martin

Kdyby se dal tento článek napsat v tónech, nesl by se na vlnách Inzerátu, Šňůr a Obchodníka s deštěm. Tyhle a jiné melodie mi znějí v uších den co den, intenzivněji než dříve, a to díky mému nedělnímu zážitku z koncertu skupiny Kryštof na Strahově. A že to byl zážitek s velkým „Z“!

Tak tedy, pojedu na Strahov na Kryštofy, řekla jsem si. Super. Na webu zřízeném pro účely tohoto dvojkoncertu jsem se dopředu dozvěděla všechny potřebné informace: Jak se na místo dostat, co s sebou mít a co nechat doma. Ocenila jsem dlouhý čas před vlastním vystoupením kapely Kryštof, kdy mohli diváci průběžně přicházet na stadion, poslechnout si předkapely a posilnit se občerstvením. Bez dlouhého váhání jsem si zakoupila 2CD s názvem „25“ s výběrem nejlepších hitů skupiny Kryštof plus čtyřmi novými skladbami. Teď už je můžu mít stále u sebe. Na ruku náramek, který dostal dárkem každý návštěvník, a už si jen počkat na zahájení koncertu.

Na úvod proběhla krátká multiplátnová projekce historie kapely a pak už se sám Richard Krajčo nečekaně zjevil přímo uprostřed obrovského mola mezi diváky a začal hrát sólo skladbu Lolita, která odstartovala slávu Kryštofů. Postupně se přidávali ostatní členové kapely a dál jsme mohli v průběhu celého večera sledovat úžasnou show naplněnou skvělými skladbami, senzačními muzikantskými výkony, bezchybným Richardovým zpěvem, ale hlavně pohodou a dobrou náladou.

Užila jsem si každou píseň, ať už kolíbaje se ze strany na stranu při romantických melodiích, nebo nadskakujíce na sedadle jako blázen při tanečních peckách. Vystupování lídra kapely, Richarda Krajča, působilo jako vždy lidským a profesionálním dojmem, čišely z něj pozitivní energie a hlavně neskonalé štěstí, z toho, co se po oba večery podařilo kapele a celému realizačnímu týmu uskutečnit. Do svého charizmatického vystoupení i zpěvu dal maximum, navazoval neustále kontakt s diváky, dokonce se nebál prodrat až na tribuny a zpívat přímo z publika.

Moje od úsměvu ztuhlé obličejové svaly, zářící oči, vyzpívané hlasivky a utleskané ruce dostávaly zabrat víc a více pokaždé, když se během písní nečekaně rozprskly dole nad hlavami diváků barevné konfety, vyvalily se efektní kouřové mraky, rozzářily se tisíce barevných blikajících náramků včetně mého a nakonec když nás na závěr koncertu oslnil famózní ohňostroj.

Jednoduše shrnuto, bezmála sedmdesáti tisícům diváků těchto dvou výročních koncertů nešlo nadělit lepší podívanou. A jak často zpívá ve svých písních hostující Majk Spirit, musíš si úspěch zasloužit, musíš léta makat, nic není zadarmo… myslím, že tahle slova platí právě pro kapelu Kryštof. Kluci, jste fakt borci!

Autor: Denisa Čáslavská - CSMUSIC31.07.2021 - Trutnov, letní kino Bojiště

07.08.2021 - České Budějovice, Výstaviště

14.08.2021 - Benešov u Prahy, amfiteátr Konopiště

21.08.2021 - Loket, amfiteátr

28.08.2021 - Holýšov, ostrov


Related photos

fotofoto

Fotografie: Katarína Orešanská, Ivan Džugan, Honza Pajdič, Marek Dvořáček