Vyšlo druhé album BETWEEN THE PLANETSnovinka

Na začátku října 2017 vyšlo druhé album kapely BETWEEN THE PLANETS nazvané „Of Inner Sight“.

Pražské seskupení BETWEEN THE PLANETS je instrumentální groove / metal / ambient trio, které vzniklo původně jako one man projekt Martina "Spacoshe" Peřiny. Nejde ale rozhodně o tradiční djent - v tvorbě se kromě velkého množství ambientních zvuků objevují také časté post-metalové elementy, čisté, až prog-rockově znějící kytarové pasáže a další výlety do rozličných žánrů.Na novém albu „Of Inner Sight“ si zahostoval např. i saxofonista Jorgen Munkeby (Shining, ex Jaga Jazzist), zpěvačka Barbora Mochowa nebo violoncellista Karel Žďárský. O mix a mastering se postaral osvědčený Ecson Waldes ze studia BIOTECH, cover CD je dílem 3D grafika Lukáše Lancka (ISISDESIGNSTUDIO). Oba již s kapelou spolupracovali i na první desce. K vydání byl také zveřejněn klip ke skladbě „Inside“. "Veškerou práci okolo klipu jsme svěřili Michalovi Skořepovi (kapela Stroy), který vymyslel koncept, celý klip režíroval, natočil a sestříhal,“ přibližuje Spacosh. Kromě záběrů na hrající kapelu se klipem prolíná ještě jedna dějová linka, kterou představují záběry na herečku Markétu Šandovou. Když jsem se s Michalem bavil o významu názvu Inside, uvedl jsem mu klíčová slova jako vnitřní svět, fantazie, nekonečný vesmír uvnitř vlastní mysli apod. :) On pak přišel s tím, že by tu vedlejší dějovou linku mohla představovat kariéristická upjatá manažerka, která v průběhu klipu projde určitým vnitřním přerodem, uvědoměním, přijmutím sebe sama ..." dodává.

Album „Of Inner Sight“ je možné poslechnout i koupit na Bandcampu: https://betweentheplanets.bandcamp.com/album/of-inner-sight
V brzké době bude k mání také ve všech digitálních obchodech jako Spotify, iTunes atd. Novinka rovněž vychází na fyzických CD nosičích.

Na začátku roku 2018 chystají Between the Planets sérii koncertů s názvem Svlékni Tmu tour 2018 společně s DYING PASSION a ELBE, což je společný postrockový projekt Spacoshe a Standy Jelínka z Dying Passion.


Added: 22.10.2017, martin

Related photos

foto