GINGERHEAD NATOČILI ŽIVÉ STUDIOVÉ VIDEO ALBUM A JAKO BONUS PŘIHAZUJÍ 360° INERAKTIVNÍ VIDEAnovinka

Gingerhead jsou kapelou poskládanou ze zkušených hudebníků, které znáte například z Tata bojs, Walk Choc Ice nebo Ivan Král band. Po svém debutovém EP a stejnojmenném úspěšném singlu Holy Ground, přichází tato energická kapela s relativně unikátním formátem tzv. “video EP” s názvem Live in Studio. Jako bonus přihazují dvě interaktivní sférická 360° videa.

„Část tohoto materiálu jsme vypustili už před rokem jako bonus na našem debutovém CD. Ale až nyní vydáváme toto živé studiové session kompletní a to ve formátu video alba. Natáčelo se v moc pěkném studiu 3bees a to hned na několik kamer vč. 360° sférické kamery, takže diváci budou mít pocit, že jsou ve studiu opravdu s námi.“ vysvětluje pozadí vzniku nahrávky někdejší kytarista Tata bojs a uznávaný výtvarník Maťo Mišík.Celé toto video EP Live in Studio je nyní zcela zdarma k vidění přímo na stránkách skupiny https://www.gingerhead.cz/live-in-studio.

„Nahrávat naživo pro nás bylo docela velkou výzvou. Chtěli jsme zachytit co nejvěrněji tu energii, kterou společně zažíváme při živém hraní. Bylo to intenzivní a občas i dost napínavé, ale myslíme, že nám tento spontánní a trošku riskantní nápad nakonec vyšel. Rozhodně to byl pro nás velký zážitek.“ komentuje zpěvačka a autorka většiny textů Eliška Pekárek Flaková.

„Toto EP by bez další pomoci nevzniklo. O kompletní kamerový záznam se postarali naši kamarádi Jakub Dušek a Pavel Brůček, kteří se u natáčení zapotili rozhodně víc než my. Ohledně zvuku jsme opět zvolili spolupráci se zkušeným producentem a hudebníkem Pavlem Bohatým (Nazareth, Joss Stone, Doug Wimbish z Living Colour, G. Stringer a J. Bessant z Reef, Phil Brown, Ewa Farna… a další), který se ujal mixu a masteringu.“ komentuje vydání nahrávky kytarista a skladatel Luboš Moravec. Krom video podoby, bude nahrávka k dispozici v digitální podobě na všech podstatných místech jako jsou iTunes, Spotify, CDbaby, Supraphonline, Deezer atp.

Sférické 360° video


„Jako takový bonus přidáváme dvě interaktivní videa, která jsou natočená relativně novou, dosti netradiční sférickou 360° technologií. Hodně efektní je sledovat to přes mobil nebo tablet, kdy se otáčíte dokola a vlastně stojíte uprostřed studia a sledujete toto živé studio session skoro jako by jste byli ve studiu přímo s námi. “ říká Maťo. Eliška k tomu dodává: „První takovéto video jsem vypustili už v rámci našeho debutu a nyní přidáváme ještě druhé k písni Little Kings.“

Co vůbec hudební partičku se slabostí pro zázvor svedlo dohromady?

„Do značné míry sehrála roli náhoda. Nikdo od toho z počátku nic nečekal a o to víc nás mile překvapilo, jak to mezi námi dobře funguje.“ vzpomíná Maťo Mišík na jednu z prvních společných jam sessions. „Právě během nich – v podstatě mimochodem – vznikl první singl Holy Ground.“

Kdo je kdo

Luboš Moravec, kytarista a někdejší zakládající člen kultovní kapely Walk Choc Ice, který v minulosti spolupracoval také s Ivanem Králem nebo Davidem Kolerem, vidí budoucnost kapely jednoznačně pozitivně: „Gingerhead je zatím nejlepší kapela, ve které jsem kdy hrál. Naše hudba kombinuje všechno, co je mi blízké – pop, rock, funk a silné melodie. K tomu všemu si naprosto skvěle rozumíme jak lidsky, tak i po hudební stránce. Co může být víc?“

Jeho slovům přitakává i druhý z autorské dvojice, starší syn zpěváka Vladimíra Mišíka, Maťo Mišík. Zkušený kytarista, který v minulosti působil mimo jiné třeba v kapele Anety Langerové, ke vzniku kapely poznamenal: „Málokdy jsem si něčím tak jistý, jako teď kapelou Gingerhead. Když jsem poprvé slyšel zpívat Elišku, měl jsem okamžitě jasno. Takové přesvědčení, že něco má smysl, jsem naposledy cítil, když jsem v roce 2002 vstupoval do Tata bojs.“

Žádným nováčkem na hudební scéně není ani frontmanka Eliška Pekárek Flaková. Její kořeny sahají až ke skupině Reskata, která ve své době bodovala v nejedné hudební soutěži a získávala si pozornost u nás i v Evropě.

Po příchodu bubeníka Tomáše Pialy se zvuk kapely značně posunul. „Občas mám pocit, že v tom slyším až nádech mých oblíbených The Police nebo Red Hot Chili Peppers,” hodnotí Maťo Mišík. Lidé, kteří měli možnost Gingerhead slyšet, podle něj částečně přirovnávají zvuk kapely také k interpretům, jako jsou P!nk, Paramore nebo Lenny Kravitz. „Na jedné z prvních zkoušek jsme si zajamovali píseň Lords of the Boards od Guano Apes a to s jakou energií se do toho Eliška položila mne naprosto nadchlo!” dodává basista Vlasta Klein, který v dávných dobách brázdil české vody s jednou z nejvýraznějších grunge skupin devadesátých let Gallery of the Dirt.

Web kapely www.gingerhead.cz


Added: 23.10.2017, martin

Related photos

fotofoto
foto

Fotografie: Martin Babic