Rozhovor s Monikou Bagárovou: Do nového alba jsem se snažila dostat pohodu, klid a relaxnovinka

Při příležitosti vydání nového alba Flashback jsme si povídali s krásnou zpěvačkou Monikou Bagárovou a položili jí následující otázky:

S Vaším otcem koncertujete již od 8 let. Jaké jsou Vaše vzpomínky na tyto začátky?

Vzpomínky mám krásné. Otec je bubeník a je to ten, kdo mne k hudbě přivedl. Poprvé jsem stála na pódiu v 9 letech na festivalu Svojanov společně s jazzovým triem. Taťka je super, rozumí hudbě a je to takový můj tahač.

Co nebo kdo vás přivedl do soutěže SuperStar? Byl to Váš otec? Co jste si od soutěže slibovala?

No úplně ne. Já jsem si vždycky přála tam jít a tak jsem čekala, až mi bude patnáct. Chtěla jsem znát názor jiných lidí, jestli umím zpívat nebo ne. Protože do té doby to říkali jen rodiče – že jo, dobrý to je, krásně zpíváš, ale nikdy jsem neznala názor odborníků. Strašně moc jsem o to stála a tak jsem se tam přihlásila. Musím říct, že to bylo úplně na poslední chvíli. Nestihla jsem casting v Brně a tak jsem nakonec šla na casting v Praze. A tam se mi úplně změnil život.

Jak SuperStar ovlivnila Váš život, teda kromě toho, že jste se zde seznámila s Benem Cristovaem?

Úplně kompletně, protože nyní mohu dělat hudbu naplno. Mohu ji posouvat dál k lidem a dát ze sebe nejvíc co jde. A to je moc krásný, že to mohu dělat veřejně.

Můžete nám prozradit, co bylo důvodem Vašeho rozchodu s Benem Cristovaem?

Co bylo důvodem? Já ani nevím. Prostě jsme se v dobrým rozešli. Každý se potřeboval posunout někam jinam. Důležitý je, že se to netáhlo žádnými bulvárními články. Prostě jsme se jako rozumní lidé rozešli. Super je, že spolu dokážeme i po tom rozchodu normálně mluvit. Každý jsme šli svou cestou.

Když jste byla ve vztahu s americkým přítelem, tak jste říkala, že si dovedete představit život v Americe. Co bylo důvodem, že jste tento názor změnila?

Dovedla bych si ho tam představit, i když by to bylo velice náročný. Ale po rozchodu se moje představy změnily. Největším důvodem našeho rozchodu asi bylo to, že jsme si přestali rozumět. Že jsme prostě zjistili, že jsme každý někde jinde. Že já nejsem ochotna opustit svojí rodinu a svoji kariéru tady, přestože na ni pracuju i tam. To se už v životě stává.Nyní jste ve vztahu s bubeníkem Davidem Hodkem, s nímž již plánujete rodinu. V čem je tento vztah jiný než Vaše předchozí vztahy?

Já bych to úplně nenazvala, že už plánujeme rodinu. Nikam nespěcháme. Jsem ale typ, který když někoho miluje, tak do toho jde naplno a s tím, že je to už napořád. Neumím vztahy se zadními vrátky. David je muzikant, výborný bubeník. Takže je to teď jiné hlavně v tom, že mi dokáže poradit. Dokážeme se navzájem inspirovat. Respektuje a chápe to, co dělám. Nemá s ničím problém a je tam vzájemné pochopení. To, že vlastně i já tomu rozumím a vím, jak to chodí, tak absolutně respektuji jeho práci. Mezi námi je hlavně porozumění a láska, a to je důležité.

Jak se to stane, že se s Davidem znáte již od dětství a mezi vámi to zajiskřilo až nyní?

No protože my jsme spolu hráli v jazzovém kvartetu, když mi bylo jedenáct roků. No a pak najednou se naše cesty nějakým způsobem rozdělily. Pouze jsme o sobě navzájem věděli, kdo co dělá. Potom najednou jsme se potkali v období, kdy jsme oba řešili konec partnerského vztahu a prostě to asi mělo být. On jel na koncertní turné s Igorem Kmeťom a já jsem byla hostem. Tam jsme si začali povídat. No a v momentě, kdy jsme si oba uvědomili, že naše současné vztahy nemají smysl a nejsme spokojeni a šťastní, tak jsme se začali vídat a přeskočila jiskra.

David je bubeník, táta je bubeník. Je v tom nějaká souvislost?

Je to sranda. Je to super, protože se často spolu o hudbě baví. Baví se o bubnech, o tom jaký činel nebo bubínek je dobrý. Musím říct, že i David nám byl nápomocný při natáčení desky, protože nám přinesl různé podněty. Přece jenom je to muzikantský ucho. Je to fajn žít s muzikantem, který tomu rozumí a dokáže něco přinést.

Už jste se s Davidem rozhodli, kde budete společně žít? Brno nebo Bratislava?

Zatím je to tak, že to moc neřešíme. Já bydlím v Brně. David v Komárně, často je v Bratislavě. Tím, že stejně oba stále jezdíme za prací, tak to zatím nemáme potřebu nějak řešit. Jsme spolu tam, kde to zrovna vyjde, ale do budoucna to budeme asi muset řešit.

Vaše poslední album Shining vyšlo v roce 2011 a až nyní se chystáte vydat nové.

To, že jsem tak dlouho žádné nevydala, mělo svůj důvod. Pracovala jsem v Americe na hudbě a také jsem natáčela v Rumunsku a ve Španělsku. Navázala jsem také spolupráci s Egem a s Igorem Kmeťom. Potom jsem se rozhodla natočit album, který má název Flashback. Jsou to jednak nové autorské písničky ale i covery, které mne od malička ovlivnily a které mám ráda. Je to celé v RnB a soul modu a jsem to prostě já.

Poměr česky a anglicky zpívaných skladeb je asi 50 na 50. Zpíváte raději anglicky nebo česky?

Já si myslím, že ta angličtina je zpěvnější. Rozhodně tím ale nechci říct, že budu dělat hudbu jenom v angličtině, i když tohle nové cédéčko je v angličtině. Je tam česká jediná věc. Ale spíše je to teď takové pocitové, že jsem si to chtěla vydat a měla jsem za sebou období angličtiny. Teď naopak začínám zas víc cítit potřebu dělat skladby v češtině. A tím pádem už v tom duchu plánuju spolupráce na příští rok a i sama už něco tvořím. Možná se objeví i nějaká anglická skladba, protože bych chtěla dál spolupracovat s producenty z Ameriky nebo ze Švédska. S producentem, se kterým jednu písničku už mám na albu a jmenuje se The Jury's Out. Je to jedna z mých nejoblíbenějších. No ale samozřejmě v češtině plánuju fungovat.

V minulosti jste nahrála několik duetů. S kým se Vám nejlépe spolupracovalo a proč?

Tak já mám hlavně slovenské duety. Například s Robom Opatovským a s Igorem Kmeťom, nebo zase úplně z jiného soudku s Egem. Jsou to skvělí muzikanti ale i skvělí lidi a já jsem byla strašně nadšená ze spolupráce.Kromě zpívání máte v oblibě módu. Jaké jsou Vaše představy do budoucna v této oblasti?

Já si myslím, že móda k hudbě patří. Bezpodmínečně to vidíme i ve světě. Moje plány jsou nosit to, co se mi líbí. Do budoucna si dovedu představit i nějakou kolekci, ale to je zatím ve hvězdách. Je to něco co bych chtěla, ale není to aktuální a nejdůležitější a tak uvidíme, co přinesou další roky.

Neuvažujete, že byste se v budoucnu vydala i na dráhu modelky?

Ne neuvažuju, protože jsem malá a rozhodně nemám míry modelky. Ale musím říct, že možná to tak vypadá, že jsem v uvozovkách modelka. Jsem tváří několika značek. Jako třeba kosmetické Maybelline nebo telefonu Huawei a spolupracuju i s různými značkami oblečení. Já jsem za to ráda, protože mne to baví. Módu mám moc ráda a lidem se líbí to, co nosím, často mi to píší na sociální sítě. Je to super, že mám více směrů, ve kterých funguju. Obohacuje mě to. I v rámci hudby. Mám svou RnB kapelu, ale i jazzový kvarteto, mám projekt s tanečnicemi, sama s pianem, občas si zazpívám s orchestrem. Takže jsem taková různorodá, ale stále v tom stylu, který mám ráda.

Kde a jakým způsobem nejraději trávíte dovolenou?

Nejčastěji s přítelem. Naposledy jsme byli v létě na Kypru. Pro mne je odpočinek a dovolená, když mohu být doma s rodinou a jít se projít do lesa nebo si pouklidit doma a dát si dobré jídlo. Pro mne je to strašný relax. V tomto zimním období asi nikam nepoletím, protože vydávám tu desku a kolem ní je spousta aktivit a věcí, které musím řešit.

Co byste vzkázala návštěvníkům portálu CSMUSIC?

Chtěla bych jim vzkázat to, že do tohoto alba jsem se snažila dostat pohodu, klid a relax. Chtěla bych také, aby to lidi nebrali tak, že jsem se snažila ten cover udělat líp než je originál. To se nikomu nepodaří. Ale je to prostě něco co cítím, mám ráda a chtěla jsem si to prostě vydat.

Autor: Lukáš Reich, redakce CSMUSIC


Added: 09.11.2017, martin

Related photos