Projekt Light & Love co to je a co chystají?novinka

Hudební projekt, který se stal tipem novinářů na tento rok. Kdo je za tímto projektem Vám představíme v následujícím rozhovoru, který pro CS MUSIC poskytli jeho zakladatelé a zároveň bratři Jan (Johny) a Lukáš (Kosák) Balcárkovi.

Zdravím Vás kluci. Tak na začiatok nám o sebe niečo prezraďte, čím by ste sa chceli uviesť?

Johny: Tak my jsme Ligt & Love z Moravy. Prezentujeme se vlastně jakoby bratrské duo. Naše muzika je ve stylu pop, ale vyloženě to nechceme ohraničovat zadním stylem. Čili se může stát, že vždycky vlítneme do nějakého jiného žánru.
Kosák: Je to takový univerzální styl.

Jasné, takže čo Vás chytí za srdce.

Johny: Přesně tak.
Kosák: A bereme to jakoby tak, že to není kapela, ale že je spíš takový projekt.

Spomínali ste názov Light & Love. Prečo ste si akurát takýto názov vybrali?

Johny: My jsme o něm nějakou dobu přemýšleli. Respektive jsme ho celkem dlouho hledali nebo vymýšleli, ale nic nám nesedělo. Tak jsme si řekli. Nazveme to tak, jak to myslíme s naší hudbou. To co chceme, ať z té hudby jde. Nebo to co chceme, ať jde z nás a chceme to předávat dál. Zjistili jsme, že název Light & Love to vystihuje úplně přesně. Respektive lidi už z toho názvu, můžou vědět o čem to je a kam to míří a co je záměr.

Predtým ste boli viacej do Punku. Čo sa stalo v tom živote , že teraz ste sa vydali úplne novou cestou?

Johny: Způsobilo to asi více věcí. Jedna z nich byla ta, že já jsem se začal více zabývat produkcí. Dělání hudby na notebooku a podobně. A to mělo docela vliv na to že, já jsem najednou zjistil, že v té hudbě je obrovský prostor. Je to mnohem větší záběr než jenom kytara, basa, bicí a stále jedem furt dokola to samé. Já to chtěl posunout někam dál a zkoušet nové věci.
Kosák: V té době jsme celkově začali poslouchat více rozličných hudebních žánrů. Nedá se říct, že by všechno a všechny taneční songy co by byly k mání, ale rozhodně se otevřely nové obzory. Začali jsme se inspirovat staršími songy, jako jsou například od Beatles.
Johny: My jsme do té doby jeli jenom Punk-Rock a nic jiného nás nezajímalo.

Vy sa teraz venujete na 1000% hudbe, alebo ešte študujete? Ako to máte teraz?

Johny: Já už to tak mám. Dělám čistě hudbu. Funguji v tomto projektu jako producent. A taky dělám občas songy i dalším kapelám nebo nějakým interpretům. Teď jsem třeba nedávno dodělal jeden docela úspěšný song. Byl to remix k novému singlu od skupiny Kryštof „Srdce beat“ Bylo to supr.
Kosák: Já se zabývám grafikou. A taky občas napíšu scénář k videoklipu, třebas Voxelovi. Už nestudujeme. Děláme to, co jsme vždycky chtěli.

Boli ste tipom novinárov na rok 2015, ale to asi viete. Spolupráca s Kryštofom, hosť UDG, Xindl X. Jak Vás vníma to nabližšie okolie. Nič si nevšimli, alebo tam bola nejaká změna u rodiny, kamarátov a známych?

Johny: Nejbližší okolí zareagovalo strašně hezky, když si to začali všímat. Například teď jsem nedávno zažil toto. Asi před týdnem mi volal taťka, který byl lyžovat. Říkal „poslouchej, teďko před chvíli hrál v radiu váš song. Byl z toho úplně nadšen. Hrozně nás blízcí lidé podporují. Je to moc fajn. Má to jenom pozitivní vliv.

Aké sú vaše ďalšie ciele, kam chcete smerovať?

Johny: Našim dalším cílem je vydání desky. Měla by vyjít na podzim. Takže teď pracujeme na songách. A to je teďka úplně hlavní. Máme už naplánované nějaké koncerty. Na léto taky nějaké festivaly. Ale hlavně se chceme soustředit na tu desku.

Takže ten podzim. Keby ste si mohli splniť nejaký veľký sen. S kým by ste chceli v živote spolupracovať, s nejakou superstar. Existuje niekto taký?

Johny: My máme strašně rádi Beatles a pro nás by bylo úplně super, se jenom tak potkat s Paul McCartney. Třeba s ním jenom pokecat. To by pro nás bylo celkem splnění velkého snu. Ale určíte je více interpretů, s kterými bychom se chtěli potkat nebo spolupracovat.
Kosák: Tak to přesně mne taky napadlo, co si řekl. Jsou to spíš zahraniční interpreti. Z Česka nebo ze Slovenska mne teď nikdo nenapadá, s kým bychom se chtěli potkat. Nebo napadá tebe někdo, s kým by ses chtěl potkat?
Johny: Nevím. Musel bych se pořádně zamyslet.
Kosák: Budou to spíš zahraniční interpreti. Ale teď mne napadal jeden člověk, který ovlivnil náš budoucí směr. Adam Young z kapely Owl city. Je to člověk, který přistupuje k hudbě podobně jako my. Člověk, který si všechnu hudbu skládá sám. Je to kluk, kterému se podařilo dobít celý svět, dá se říct. Rádi bychom se inspirovali a postupovali stejnou cestou. Takového člověka bychom taky chtěli potkat. A v podstatě jsme odpověděli na tvojí otázku.

Áno, dokonca ste z časti odpovedali aj na moju ďalšiu otázku. Či si celú hudobnú tvorbu robíte sami a či máte tu garáž, ako kedysi to bývalo zvykom u začínajúcich kapiel?

Johny: Jo, nemáme garáž, ale ve sklepě jsme si doma udělali takový malinký, domácí studio. My si teď songy děláme sami a taky si je produkujeme. Je to hrozně super, ale někdy je to i dost náročný. Protože člověk musí být hodně nad věcí. Jako náhle se v tom ztratí, začínají blbosti a začne to jít někam… Proto je třeba dobře fungovat, jako to děláme my. My fungujeme tak, že já dělám na naší písničce nebo to může být i song někoho jiného. A když se v tom trochu ztrácím tak přijde Kosák a řekne „ To zní úplně na hovno. To úplně vyhoď a udělej tohle a tohle“ A tím mi donese ten nadhled a může se pokračovat. A tahle nějak fungujeme. Ono když lidi nemají nějaký input od jinud, z nějaký třetí strany, tak je to dost náročné.

Posledná vec, čo by ste odkazali vašim fanúšikom a tak celkovo ľuďom? Čo v rozhovore nepadlo a radi by ste sa s tým ešte podelili?

Johny: Všechny moc zdravíme a chceme vzkázat, že se mohou těšit na nový klip k našemu novému singlu „Blueberry Sky“, který už je v podstatě za dveřmi.
Kosák: Brzy bude premiéra na Očku TV a taky zdravíme všechny, co nás podporovali celou dobu a všechny kámoše. A děkujeme za rozhovor.

Ja ďakujem za rozhovor a za CS MUSIC prajem veľa úspechov.

Autor: Lukáš Reich


Added: 24.02.2015, rajo101

Related photos