Kruhová terapie Petra Lexy a Celeste Buckingham! V novém videoklipu kapely Slza se dozvíte mnohem víc, a budete překvapeni.novinka

Jedna z nejpopulárnějších českých popových kapel Slza spojila své síly s vynikající slovenskou zpěvačkou Celeste Buckingham a vznikl tak působivý československý duet s názvem Na srdci, který má velké předpoklady navázat na úspěšné československé duety posledních let. Emotivní píseň, která pochází z výtečného alba Holomráz, dokresluje skvěle zpracovaný slow motion videoklip v režii Radima Věžníka. Už za pár dní budou moci fanoušci kapely i tuto píseň slyšet naživo, neboť Slza vyjede na své první halové turné, které odstartuje 28. února v brněnské hale Vodova. Kromě nových písní na návštěvníky čeká detailně propracovaná vizuální show.Na srdci je po Létu lásky druhou písní, ve které kapela Slza oslovila ke spolupráci dalšího interpreta. Tentokrát se jím stala jedna z nejlepších slovenských zpěvaček současnosti Celeste Buckingham, jejíž skladba Crushin‘ My Fairytale se umístila v prestižní hitparádě Billboard a rovněž získala nominaci MTV Europe Music Award pro nejlepší český/slovenský výkon a před pár týdny vydala své nové album Bare. Autorem textu ke skladbě Na srdci je dvorní textař Slzy Ondřej Ládek a o přebásnění slovenské části se postarala písničkářka Mirka Miškechová.

Skladba Na srdci je o rozchodu dvou lidí, kteří se snaží svůj vztah ukončit tak, aby v jejich myslích zůstal jako krásná vzpomínka. Příběh je vyprávěný prostřednictvím jejich vzpomínek a má otevřený konec, tudíž má ve výkladu divák volnou ruku. „Hlavní dějová linie videoklipu se odehrává na terapeutickém sezení a točila se ve slow motionu, aby se následně docílilo temné a syrové nálady scén. A to vypadá tak, že se vše točí do písničky, která je ve dvojnásobně zrychleném tempu včetně zpívání. Když jsme takto museli zpívat a poslouchat písničku celý den, vypadalo to, že díky natáčení budeme všichni muset vyhledat terapii skutečnou,“ komentuje se smíchem Petr Lexa a Lukáš Bundil vznik klipu.

„Jedná se o textově i hudebně silnou skladbu, navíc ve formátu česko-slovenského duetu. Rovněž u samotného klipu jsme nechtěli nic obyčejného. Proto jsme Petra a Celeste zasadili do prostředí kruhové párové terapie, kde naplno proběhne jejich názorový střet,“ doplňuje autor původního námětu a režisér Radim Věžník.

Klip se natáčel převážně na Hradčanském náměstí v nádherných reprezentačních prostorách Martinického paláce, kam veřejnost běžně nemá přístup. Den natáčení exteriérů byl v té době jediným dnem, kdy v Praze sněžilo, což perfektně podpořilo celkovou atmosféru videoklipu.

„Práci na této úžasné písni jsem si moc užila, a to jak ve studiu, tak i při samotném natáčení videoklipu. O to více se těším, až si duet se Slzou budu moci zazpívat naživo. První příležitostí bude Holomráz Tour 2018, v rámci kterého vystoupím na koncertu v Praze, Brně a Ostravě, “ dodává závěrem Celeste Buckingham.


Added: 05.02.2018, martin

Related photos

fotofoto
fotofoto
fotofoto
foto