Ben Cristovao představuje skladbu k tanečnímu filmu Backstage, ve kterém má i roli. Hostem písně je slovenská zpěvačka Mária Čírovánovinka

Ben Cristovao vytvořil s producenty The Glowsticks ústřední skladbu k filmu Backstage s názvem PADAM. V tanečním filmu, který přijde do kin 7. června, má Ben roli porotce talentové soutěže, shodou okolností přišla nabídka na ni jen nedlouho předtím, než se stal jedním z porotců letošní Česko-Slovenské Superstar.

V samotné skladbě skvěle funguje propojení češtiny a slovenštiny, to odráží samotné dění a postavy filmu, který se také odehrává v Čechách i na Slovensku. „Nápad oslovit Márii na feat byl spontánní, sleduju její tvorbu a myslím, že skladbě dodala skvělou ženskost a náboj. Song jsme s Márií psali tak, aby se napojil na romantickou linii filmu," vysvětluje Ben. „To, že mě Ben oslovil, mě trošku zaskočilo a moc potěšilo. Sice každý děláme jinou muziku, ale spojení v PADAM se nám myslím opravdu povedlo," hodnotí spolupráci Mária. Producenty skladby jsou The Glowsticks v čele s Osamou Verse, kteří tvoří veškeré Benovy skladby. Kromě tohoto songu se na soundtracku objeví Benův song Nohy, který vyšel v rámci jeho loňského EP Poslední.

Film Backstage je příběhem taneční skupiny, která se protlouká na malém městě a sní o velkém světě. Dveře velkého světa a nablýskaného showbusinessu se jim díky talentové soutěži opravdu otevřou, pro vztahy a charaktery všech členů ale znamená takový skok velkou a tvrdou zkoušku. Svému snu jsou někteří schopni obětovat možná až příliš. Ben Cristovao má ve filmu roli jednoho z porotců talentové soutěže: „Sranda je, že nabídka dělat skutečně porotce, přišla velmi krátce po dotočení mé role ve filmu. Ve skutečnosti to je opravdu nápor a zodpovědnost, baví mě to," dodává Ben. Ve filmu v režii Andrey Sedláčkové (např. film Fair Play) hrají například Ivana Chýlková, Kryštof Hádek nebo Roman Luknár. Pilířem filmu je hudba a tanec, hlavní role proto ztvárnili mladí herci Mary Havránová s Ondrejem Hraškou a především pak taneční skupiny The Pastels a Ladylicious. The Pastels na sebe upozornili ve finále Česko-Slovensko má talent, v Česku vystupovali s Lucií Bílou nebo Rytmusem.Hudbu pro film složil Jan P. Muchow a Viktor Hazard, taneční choreografii a styl vytvořil Miňo Kereš, autor choreografií k moha televizním show a k jednomu z nejúspěšnějších muzikálů na Slovensku Příběh ulice.

Film Backstage míří do slovenských kin 15. března, v Čechách jej uvidíme od 7. června.


Added: 23.02.2018, martin

Related photos

fotofoto