Koncerty Thoma Artwaye, The Fellas nebo Terezie Kovalové rozezní o víkendu festival Struny dětemnovinka

Na scéně divadla Minor se víkendu 23. – 25. představí hned několik hvězd domácí hudební scény. Neobyčejné koncerty, které budou součástí festivalu Struny dětem, potěší jak děti, tak i rodiče. Sobotní podvečer bude patřit jednomu z největších mladých talentů Thomu Artwayovi, který je vítězem prestižní ceny Czech Fresh a autor hitu I Have No Inspiration. Na prknech minorského divadla zazní Akustický rock'n'roll v podání známé kapely The Fellas, která koncertovala mimo jiné v londýnském klubu 100 Club, kde začínali Rolling Stones nebo The Beatles. Výjimečná violoncellistka a hudební chameleon Tereziie Kovalová povede Setkání u cella společně s Tomášem Jamníkem a další strunu rozezní jazzový mág Matej Benko se svými hosty. Argentinské tango autenticky představí Escualo Quintet, svůj pohled na smyčcové těleso bez fraku Epoque Quartet. Tradičně hvězdně obsazené Pišlické příběhy 2x vyprodaly velkou scénu Minoru během prvních chvil od lednového otevření předprodejů. I Vodičkova ulice ožije hudbou. Pěvecký sbor Beznot a bubenická show Honzy Hrovatitsche a Martina Švece z Plexis přivítají jaro venku. Na 9. ročníku festivalu Struny dětem budou kromě koncertů na programu i představení a workshopy. „Struny dětem v Minoru každoročně nabízí i pečlivě vybraná vystoupení umělců, kteří běžně pro rodinné publikum nevystupují. Tyto koncerty si užívají společně děti i rodiče. To je letos například koncert Thoma Artwaye nebo The Fellas. V minulosti zmíním skvělou atmosféru na koncertech Tata Bojs, Spirituál kvintet či Bratrů Ebenů. K překvapivým a nečekaným momentům pak dochází na obou stranách - hlediště i jeviště,“ říká s úsměvem Dana Syrová, ředitelka festivalu.

Jednotlivé koncerty, představení nebo workshopy doplňuje po celý víkend i doprovodný program festivalu, který každoročně umožní všem návštěvníkům festivalu či pouhým kolemjdoucím, zažít ponor do hravého a výtvarného světa i bez předem zakoupených vstupenek. Připraveny budou výtvarné dílničky, hravé zóny i akce přímo na ulici. V dřevěných dílnách si děti budou moci vyrobit hudební nástroje či ptačí budku. Na podporu Linky bezpečí se budou tvořit magické mandaly a lektoři Národní galerie v Praze povedou originální tvořivou dílničku o rotaci. Vouchery budou k zakoupení na místě za 60 Kč. Zdarma bude k dispozici internetové hřiště ČT Déčka, mozkové závity procvičí společenské hry Mindok, fotokoutek Duhovky a hromada knížek z knihovny na Vinohradech. Pouliční kreslení si děti budou moci vyzkoušet s malířem a sochařem Lukášem Bradáčkem.

Jednotlivé akce jsou rozděleny dle věkových kategorií. Kompletní program, vstupenky a všechny podrobné informace jsou k dispozici na www.strunydetem.cz.

Na samém začátku festivalu se v představení Sněhová královna symbolicky rozloučíme se zimou křehkým příběhem o dětské lásce, díky kterému roztaje i ta největší sněhová vánice. Pišlické příběhy bude číst Ivan Trojan, zazpívají Lenka Dusilová, Beata Hlavenková, Milan Cais a Petr Ostrouchov. Okno do opojného světa argentinského tanga otevře Tango Argentino, koncert nejen s hudbou, v podání těch nejpovolanějších: Escualo Quintetu, Gabriely Vermelho a tanečníků ze skupiny Buenos Aires Tango. Nové cesty mezi folkem, rockem a popem zkoumá písničkář Thom Artway, smršť nazvanou Acoustic Rock’n’Roll vypálí výteční The Fellas (dříve Goodfellas). Šmytec škatulkám vyhlásí v programu Housle bez fraku epochální Epoque Quartet, v Setkání u cella provede tradičně netradiční průvodce Strun dětem Filip Jevič programem s mistry violoncella Terezii Kovalovou a Tomášem Jamníkem. Parádní Planety rozezpívají Sluneční soustavu v autorském projektu Mateje Benka a jeho hostů.

Workshopy pozvou k tvůrčímu setkání s Tajemným světem pantomimy Radima Vizváryho, paličky s dětmi rozvíří v Bubenickém session citlivý Jan Hrovatitsch i punker Martin Švec z Plexis. Dvousetletý příběh jízdního kola popíší s dětmi ve výtvarné dílně Od kostitřasu k bicyklu Jitka Petrová a Barbora Štolleová a v programu Pling Plong Eliška Svobodová nabídne zábavné základy hudební kompozice. Do pohádky zavede taneční divadlo Putování za švestkovou vůní v režii čarodějky Lenky Tretiagové z Tanečního studia Light a zbrusu novou pohádku vytvoří společně s publikem Markéta Holá a Justin Svoboda v Příběhomatu. Tanečně-hudební představení s prvky flamenka a kathak Ana & Sara / Vypravěčka Jany Drdácké a Anežky Hessové vypráví s jiskřivou energií o odvaze, štěstí, křehkosti i síle. Obě protagonistky navíc povedou také taneční workshop Vyprávění tancem spolu s bubeníkem Tomášem Reindlem. Výtvarný workshop Lampičky s příběhem, ve kterém s dětmi rozehraje les, povede Martina Svobodová. K Povolání vypravěč se přiblíží děti s Barborou Schneiderovou a Markétou Holou ze spolku Storytelling.CZ, kdy se naučí utkat příběh i z drobností.
Řada dalších dílniček a hravých zón nabídne v sobotu a v neděli odpočinek i místo pro aktivní kreativitu zdarma.

Detailní informace k programu jsou k dispozici na www.strunydetem.cz.


hraví partneři: Duhovka Group, Centrum Sámovka, Centrální depozitář cenných papírů

spolupořadatelé: divadlo Minor, Novoměstská radnice
za finanční podpory: Ministerstvo kultury, hlavní město Praha,
hlavní partner hravých zón: P3 Logistic Parks

hlavní mediální partner: Česká televize
mediální partneři: Radio 1, S dětmi v Praze
partner dílniček: Aerosol Service a.s.
parťák hravých zón: ČT :D
speciální poděkování: Centrum Pod Pekárnami, Emun Partners, HORMEN
děkujeme též: Mama coffee, Vyšší a Střední odborná škola pedagogická a sociální, Praha 6


Added: 20.03.2018, martin

Related photos

fotofoto