HVĚZDNÝ GALAVEČER SOUTĚŽE ČESKO ZPÍVÁ 2018novinka 11.04.2018, martin

Slavnostním finálovým galavečerem vyvrcholil 7. dubna 2018 již 12. ročník mezinárodní pěvecké soutěže ČESKO ZPÍVÁ 2018. Již po osmé se do města Trutnov sjelo téměř 100 mladých pěveckých talentů, semifinalistů ve věku 9 – 26 let. Ti se do semifinálového kola prozpívali z pražského výběrového kola, kam postoupilo 218 zpěváků z celkového počtu 457 přihlášených soutěžících. Semifinálová a finálová kola se opět odehrála v krásných polyfunkčních prostorech Společenského centra UFFO a hotelu Patria v Trutnově.

„Jsem sice po náročné víkendu unavená ale velmi nadšená! Pořádat tuto soutěž mi každým rokem dává nové zkušenosti. Je to úplně něco jiného, než když vystupuji a zpívám jen sama za sebe. Jako patronka soutěže mám odpovědnost za ostatní, mám za ně trému, aby podali ty nejlepší výkony a aby si to hlavně také užili,“ prozradila v Trutnově Kamila Nývltová, která je nejen patronkou soutěže, ale i její velkou oporou.

10 nejlepších zpěváků kategorie 15 26 let si po vyhlášení postupu do finále muselo vybrat soutěžní píseň z nabídky 30 skladeb a naučit se ji do druhého dne, tedy vlastně přes noc tak, aby ji mohli druhý den při slavnostním galavečeru odprezentovat před odbornou a VIP porotou a plným sálem diváků za doprovodu profesionálního klavíristy Štěpána Eliáše.

„Bylo to pro ně náročné, ale v životě a obzvláště v této branži se člověk musí poprat s lecčím. Soutěž Česko zpívá je pro soutěžící skvělou zkušeností před vstupem do tohoto někdy „drsného“ světa. Mají jedinečné podmínky, jednak technické – zvuk, světla, stage, ale také moderátory, odbornou porotu a velmi schopný produkční tým. Věřím, že jim to minimálně trochu otevře oči a posune dál a již si dokážou představit, jak to asi tak vypadá na velkém koncertě v zákulisí. Je to pro ně nové, ale snažíme se, aby se u nás všichni cítili dobře, a opravdu jim poskytneme skvělý servis se vším, říká ředitelka soutěže Iveta Nývltová, která si mimo jiné zakládá na profesionalitě celé akce a objektivnosti v hlasování porotců.

Jako každý rok zasedli v porotě soutěže hudební profesionálové a osobnosti, patronka soutěže zpěvačka Kamila Nývltová, zpěváci Jan Bendig, Tomáš Savka, Roman Vojtek, Zdeněk Podhůrský, zpěvačky Renata Drössler, Petra Vraspírová, módní ikona Osmany Laffita, vlasový stylista Daniel Boček, zástupci Českého rozhlasu a mnoho dalších.

„Porotcoval jsem v soutěži Česko zpívá podruhé a bylo to opět moc fajn. Objevila se tam spousta mladých talentů a já doufám, že o nich v budoucnu ještě hodně uslyšíme,“ nechal se slyšet zpěvák Jan Bendig.


Related photos

fotofoto
fotofoto
fotofoto
fotofoto
fotofoto
fotofoto
fotofoto
fotofoto
fotofoto
fotofoto
fotofoto
fotofoto

Fotografie: Oldřich Brát