Skupina Harlej natočila klip na závodním okruhu a vyráží na festivalové turnénovinka

Skupina Harlej vydává klip ke koncertnímu hitu Možná, již pátému singlu ze svého alba Hodný holky zlý kluky chtěj. Jeho uvedením odstartuje svoji letní open air sezónu.Harlej vypouští nový klip v podstatě rok po velmi úspěšném videu Strážní andělé, který se už blíží ke 4 500 000 zhlédnutí. I tentokrát k jeho realizaci přizval režiséra (a hudebníka) Ondřeje Soukupa. „Na naše poměry se jedná o nebývale výpravný klip a zároveň to bylo naše nejdelší natáčení, točilo se tři dny na osmi různých místech a v různých rolích se v klipu představí postupně všichni z kapely,“ říká kytarista skupiny Tonda Rauer a dodává: „Stěžejní a taky nenáročnější bylo natáčení na automobilovém okruhu u Sedlčan, protože kolem závodů se celý příběh odehrává“.

Klipem Harlej odstartuje svoji letní sezónu, během které vystoupí na třiceti festivalech a dalších akcích po celé České republice a zavítá i na Rock pod Sninským Kameňom, jeden z největších festivalů na Slovensku. Během léta odehraje skupina i jedno výjimečné vystoupení, a to 7. července v Holýšově na Pekelném ostrově, kde zopakuje své loňské vystoupení se symfonickým orchestrem. O aranže nových písní a dirigování orchestru se opět postará Ota Balage. „V Lucerně to bylo skvělý a kdo chce, může si to připomenout na DVD/2CD Šmidli Fidli se záznamem celého koncertu. Tentokrát to ovšem bude v prodloužené verzi a pod širým nebem, takže se na to samozřejmě těšíme,“ dodává Tonda Rauer.

Harlej se zároveň s hraním začíná připravovat na třetí pražskou Velkou Lucernu, která proběhne 13. října 2018. „Dvakrát to bylo totálně fantastický, takže do toho jdeme potřetí. První koncert v Lucerně byl speciál k dvacetiletí, druhej byl částečně se symfonickým orchestrem a tenhle bude zase jinej a bude i nějaké to překvapení. Zároveň to bude asi taky jeden z posledních velkých koncertů na delší dobu, protože se budeme chtít soustředit na chystání oslavy pětadvacetin v roce 2020,“ avizuje Tonda Rauer.


Added: 01.06.2018, martin

Related photos