Adam Mišík přichází s intimním klipem k písni V Tobě. Poprvé se neujal žádné rolenovinka

Jeden z nejvýraznějších zástupců mladé generace české hudební scény Adam Mišík vydává klip k intimní skladbě V Tobě, která měla premiéru v jednom z přímých přenosů Superstar na TV Nova. Jde o první klip, kde Adam veškeré role přenechal hercům.Adam Mišík se postupně profiluje jako neuvěřitelně všestranný zpěvák. Od nablýskaného tanečního popu se v singlu V Tobě posunul do intimních a minimalistických poloh. Píseň vznikla ve spolupráci s mladými producenty Ondřejem Fiedlerem a Marcelem Procházkou. K singlu před necelým měsícem vyšlo lyric video, které zaznamenalo přes půl milionu zhlédnutí a stovky kladných reakcí.

Nyní má píseň i unikátní videoklip, ve kterém se Adam Mišík poprvé nezúčastnil natáčení a veškeré role přenechal hercům. Režisérovi Ruyovi Okamurovi byla dokonce ponechána naprosto volná ruka při jejich výběru i při výběru lokace. Okamura je režisérem několika divadelních her, objevily se i na mezinárodním divadelním festivalu v Edinburghu. Nyní se věnuje filmové režii na FAMO v Písku, a to tvorbě hrané i dokumentární. Mimo studium má za sebou několik projektů komerčních i nekomerčních.

„Již delší dobu jsem si pohrával s myšlenkou vzít kytaru a vrátit se ke svým hudebním začátkům. Píseň V Tobě je pro mne zatím nejosobnější skladbou, jakou jsem napsal. Ruyovi se podařilo dokonale vystihnout její intimitu a finální obrazové zpracování se pro mne stalo výjimečným. I když jsem herec a tahle profese mě baví a naplňuje, tentokrát jsem byl rád, že ústřední dvojicí nejsou okoukané tváře," doplňuje Adam.

Natáčelo se dva dny v Praze a jejím okolí. V klipu chtěli tvůrci využít zejména atypických pražských lokací, které v českých klipech nejsou tolik vidět. „Chtěli jsme, aby každá lokace vzbuzovala v divákovi nějaký pocit a dotvářela tak situace, které se v příběhu odehrávají. Snaha nebýt prvoplánoví nás zavedla k nápadu netočit s Adamem, ale jen s dvěma herci, a vytvořit tak jejich osobní příběh. Výběr herců byl pro nás náročný, hlavně protože jsme kladli důraz na jejich specifický vzhled a zároveň naprostou uvěřitelnost. Nakonec si v klipu zahrál hlavní roli kluka Jiří Žežula a roli dívky Karolína Růžičková," dodává Ruy.


Added: 04.06.2018, martin

Related photos