Skupina Harlej potřetí vyprodala Lucernu a převzala Zlatou deskunovinka

Skupině Harlej se třetí podzim po sobě podařilo vyprodat Velký sál pražské Lucerny. V průběhu sobotního večera navíc převzala Zlatou desku za prodej alba Harlejland, zavzpomínala na nedávno zesnulého Vladimíra Šafránka a přivítala vzácného hosta.

Harlej, který letos na jaře vydal záznam ze svého loňského vystoupení v Lucerně, se vrátil na místo činu. Celý koncert doprovázel jeho hity sborový zpěv narvaného sálu. Tonda Rauer, Tomáš Hrbáček, Martin Kolinss, Milan Hoffman a Libor Fanta během večera zavzpomínali na svého bývalého kolegu, zakládajícího člena skupiny, zpěváka Vladimíra Šafránka, který před měsícem po těžké nemoci zemřel. „Jeho“ píseň Odcházím zazpívala s Tomášem Hrbáčkem Petra Janů, která byla hostem večera.
Dále si spolu dali ještě duet Jedeme dál. Jako další host vystoupil Ota Hereš z Alkeholu s písní Abstinent. Bouřící Lucerna si vymohla nad plán ještě dva přídavky, které koncert protáhly na bezmála tři hodiny.

Harlej patří k nejoblíbenějším domácím rockovým skupinám. Svoji historii píše od roku 1995. V roce 2006 vystřídal Vláďu Šafránka na pozici zpěváka Tomáš Hrbáček. Poslední studiové album vydal vloni na jaře pod titulem Hodný holky zlý kluky chtěj.


Added: 15.10.2018, martin

Related photos