Vesna vydává duet Patricie Fuxové a Vojtěcha Dyka s názvem Láska z Kateřinic. Společně vystoupí na hudebně-taneční show v Obecním doměnovinka 17.10.2018, martin

Česká dívčí kapela Vesna, za níž stojí textařka a skladatelka Patricie Fuxová, se pomocí příběhových a atmosférických písní vrací ke slovanským kořenům. Kapela vydá 5. listopadu debutové album Pátá bohyně. Desku nyní uvádí písní a videoklipem s názvem Láska z Kateřinic, na níž spolupracoval Vojtěch Dyk. Ten společně s Vesnou vystoupí na křtu alba v rámci hudebně-taneční show s orchestrem Symphony Prague, která se uskuteční 21. listopadu v Obecním domě v Praze.„Píseň Láska z Kateřinic je natočena podle skutečné události osudu mého prapradědečka Josefa Dřevojánka. Ten měl být v roce 1918 zastřelen ruskou armádou v 1. světové válce. Aby svůj život zachránil, nechal se pohřbít do společného hrobu. Po tři dny sbíral síly, vyhrabal se z něj a započal roční cestu za svou láskou napříč Ruskem až do své země. A to se mu podařilo,“ poodkrývá silný rodinný příběh písně Patricie Fuxová.

Natáčení videoklipu Láska z Kateřinic probíhalo na Kouřimsku, kde se nachází staré slovanské hradiště a dle legend je místem, na němž se usídlil Leh, bratr praotce Čecha. Klip natočilo talentované režisérské a kameramanské dívčí duo Czech Vibes. „Natáčeli jsme v kryptě sv. Kateřiny, v penzionu Tomáše Waschingera a také v okolní přírodě. Místa byla nádherná a příběh natolik silný, že natáčení nakonec připomínalo více film než klip. S Vojtěchem Dykem jsme na place strávili téměř 14 hodin,“ doplňuje houslistka Vesny a zároveň autorka scénáře Bára Šůstková.

Na debutové desce Pátá bohyně, která vyjde 5. listopadu, bude 12 písní s tematikou přírody, slovanských motivů a ženství. Písně, vycházející z folkloru, propojené s elektronikou a klasickou hudbou, nabízí paletu prožitků reflektující naše kořeny. Žánrově se jedná o směsici popu a folkloru, klasické hudby i příměsi elektroniky s inspirací současnými hudebními směry.

Veřejnost bude mít 21. listopadu 2018 možnost navštívit hudebně-taneční událost Vesna: Show v Obecním domě v Praze, kde se slavnostně pokřtí CD a premiérově, akusticky, zazní písně z nového alba, včetně singlu Láska z Kateřinic.

Během večera se pak diváci mohou dále těšit na performance tanečního týmu diVize, snovou scénografii, módní podívanou, explozi prožitků i rozbití zrcadel, která nám dovolují spatřit vlastní tvář. Vystoupí také řada slavných hostů: Casey Driessen, houslista nominovaný na Grammy za rok 2007, violoncellistka Terezie Kovalová, zpěvačka Věra Martinová a další.

Patricie spolupracovala jako autorka písní například s Lucií Bílou, Ewou Farnou i Václavem Neckářem. Mezi další členky Vesny patří: Bára Šůstková (houslistka a kapelnice), Andrea Šulcová (flétnistka), Olesya Ochepovskaya (klavíristka) a Markétka Vedralová (bubenice).