Mandrage vydávají singl Endorfinynovinka

Jedna z nejúspěšnějších domácích kapel, Mandrage, vydává singl Endorfiny, který doprovází podzimní turné, na které kapela vyrazila začátkem října. Singl má specifickou, téměř folkovou atmosféru, což je způsobeno i na poměry kapely poměrně netradičním instrumentálním obsazením. Zaznívá nejen akustická kytara, ale i mandolína či foukací harmonika, tedy nástroje, které Mandrage běžně nepoužívají. „Byly pro píseň jako stvořené, tak jsme neváhali," komentuje volbu nástrojů klávesista František Bořík a dodává: „Harmonika byl nápad našeho producenta Armina. Volal mi zrovna, když jsem se stěhoval, ať všeho nechám, jedu za ním do studia a cestou koupím foukačku. Myslel jsem, že se zbláznil, ale nakonec se ten nápad ukázal být výborným."Endorfiny jsou hormony štěstí a dobré nálady a té je na podzim potřeba jako sůl. Píseň svou náladou tak trochu předznamenává i blížící se předvánoční pohodovou atmosféru.

Kapela turné odstartovala 5. října v Boskovicích, stihla odehrát zatím 6 koncertů, v rámci kterých navštívila i slovenskou Bratislavu, a do konce listopadu vyrazí ještě do dalších deseti tuzemských měst, aby zahrála posluchačům nejen novinky z letošní desky Po půlnoci, ale i jejich největší hity, jakými jsou například Šrouby a matice nebo Hledá se žena. „Baví mě, jak je náš set na koncertech poskládán z různě starých písniček. Když hraju, vybavují se mi různé vzpomínky na nahrávání, stará turné a tak. Je to jak cesta časem," popisuje klávesista František Bořík. „Od začátku jsme desku Po půlnoci chtěli postavit víc na kytarách, čemuž odpovídají i koncerty. Jsme hlasitější, energičtější, rockovější," dodává kytarista kapely Pepa Bolan.

Jarní turné bylo beznadějně vyprodané a na to podzimní je nachystaná velkolepá show s bohatými vizuálními efekty. „Naplánovat turné se show, kterou jsme si na sebe vymysleli, nebylo snadné, všechna ta technika se ne úplně všude vejde. Nakonec se to ale podařilo tak, že nemusíme dělat žádné kompromisy a jsme schopni zahrát koncert, který bude znít i vypadat tak, jak chceme," pochvaluje si bubeník Matyáš Vorda.


Added: 26.10.2018, martin

Related photos