Kapela Radical Miracle pokřtí debutové album Everyday Customers 4. 12. ve Vile Štvanicenovinka

Na týden přesně jeden rok od prvního živého koncertu Radical Miracle vychází jejich první album. Hudebně rozmanitý koktejl mající základy v alternativním rocku kapela představí v unikátních prostorech Vily Štvanice. Na desce se výrazně podílel kromě zpěváka a kytaristy Vladimíra Němečka také baskytarista a klávesák Matěj Belko. Producentem alba je pak Boris Carloff.

„Já ani Matěj jsme předtím Borise Carloffa osobně neznali, i přesto jsme si ale pro nahrávání vybrali jeho studio Soundevice. Respektuju ho jako producenta, má na svědomí spoustu zajímavý hudby a jsem jeho fanouškem. Už mnohem dřív, než RM začali existovat, jsem věděl, že on je jedním z lidí, se kterými bych si přál jednou točit. Hudbu k jedný skladbě na desce dokonce sám Boris napsal“ vysvětluje k zapojení Borise Carloffa frontman kapely Vladimír Němeček. Koproducentem alba je už zmíněný baskytarista a klávesista kapely Matěj Belko: „Jeho participace v Radical Miracle pro mě hodně znamená, má velkou zásluhu na tom, že se ze sólového projektu vyvinula regulérní kapela,“ dodává Vladimír. Zajímavostí je, že na albu uslyšíte nahrané hned tři bubeníky: Martina Kopřivu, Martyho Spruce a Lukáše Höniga. Lukáš nahrál většinu písní a je i koncertním bubeníkem kapely.

Album se jmenuje Everyday Customers a bude obsahovat celkem 10 písní. Deska není koncepční, ale opakovaně ji prolíná jedno zásadní téma. To, do jaké míry jsme si v každodenním životě schopní stát za svou názorovou integritou a přesvědčením, které zastáváme někde na baru, nebo na sociálních sítích a ve své sociální bublině. Pozastavuje se nad absurditou moderní doby, vyzdvihuje smysl zdánlivě drobných činů a skutečnost, že každý z nich má svůj dopad i důsledky, což si jako společnost uvědomujeme méně, než by bylo zdrávo. „Denně a ze všech stran čelíme absenci jakýchkoliv morálních zásad, nenávisti jako legitimního názoru, primitivnímu obchodu se strachem a v podstatě čekáme, koho to spolkne. Proto Everyday Customers,“ vysvětluje Vladimír.

Křest alba proběhne 4. 12. na Vile Štvanice, mezi hudebními hosty večera bude elektronický sólový projekt Nèro Scratch (jde o člena kapely Mydy Rabycad) a kapela Fields of Grain s mrazivým indie-popem.


Added: 19.11.2018, martin

Related photos

foto