David Stypka a Debbi se v zaplněné Akropoli postarali o výjimečný hudební zážiteknovinka

Triumfálním způsobem završili David Stypka a Debbi úspěšný rok 2018. Oba úřadující držitelé Anděla představili v pražské Akropoli písně ze svých oceněných alb neboj. a Break. Kromě toho si na pódium pozvali vzácné hosty. Energickému dvojkoncertu přihlížel zaplněný sál, který oběma hudebníkům po právu aplaudoval.

Večer otevřela charismatická rusovláska Debbi, která potvrdila, že se za bezmála deset let na scéně vypracovala mezi nejosobitější české zpěvačky. Majitelka Ceny Anděl v kategorii Sólová interpretka roku 2017 zařadila vedle svých největších hitů i několik písní z loňské kritikou oslavované desky Break. Tu nahrávala s producentem Dušanem Neuwerthem a recenzenti nešetřili superlativy, dokonce její pop označili za světový. Publikum spolehlivě rozpohyboval chytlavý singl Pull Me Out, který jí složil talentovaný písničkář Jakub Ondra.Velký ohlas měla i předělávku hitu Make You Feel Me Love z repertoáru Boba Dylana, který je známý například i v podání britské popové divy Adele. Debbi ho zazpívala s vlastním doprovodem na klávesy. Jednalo se o nejintimnější moment jejího jinak spíše energického setu. O to, že koncert měl spád a potřebné grády, se starala zpěvaččina sehraná kapela.

Na dvě písně se k ní připojil i rapper Lipo, který jí tak oplatil pár dní staré hostování na stejném místě v rámci jeho společného turné se skupinou Poetika. Společně připomněli velké rádiové hity Ležím v tvé blízkosti a Štěstí, kterými si publikum zcela podmanili. Debbi poté vystoupení zakončila ve velkém stylu - svým průlomovým singlem Touch The Sun, po kterém ještě následoval peprný přídavek v podobě coververze Fuck You od CeeLo Greena.

S velkým ohlasem publika se setkal také uhrančivý písničkář z Moravskoslezského kraje David Stypka. Toho kromě jeho kapely Bandjeez doprovodila také cellistka Terezie Kovalová. Sólový interpret roku dle Cen Anděl fanoušky okouzlil niternými melodiemi ze své výjimečné koncepční desky neboj., kterou tematicky zasvětil boji proti lidskému strachu.

Vedle úspěšných singlů, jako jsou Vrány taky, Jericho nebo aktuální Kříž, zařadil také několik starších písní z předchozí řadovky Čaruj. Úplnou premiérou byly dvě zbrusu nové skladby, které Stypka plánuje umístit na chystané třetí album s Bandjeez. Ve spolupráci s producentem Martinem Ledvinou by očekávaná nahrávka měla vyjít příští rok

Vrcholem vystoupení byl duet s Ewou Farnou Dobré ráno, milá, který v uplynulých měsících nešlo v rádiovém éteru přeslechnout. Videoklip v režii Jonáše Červinky alias Lipa má k dnešnímu dni na YouTube už přes sedm a půl milionu zhlédnutí. Také publikum pražské Akropole s oběma interprety tuto emotivní baladu odzpívalo.

Debbi i David Stypka společným koncertem dokázali, že na současné české scéně patří k nejvýraznějším umělcům, kteří si vydobyli uznání hudební kritiky i vřelé přijetí fanoušků. O obou zástupcích vydavatelství SinglTon navíc již brzy opět uslyšíme. Zatímco Debbi připravuje nový singl, David Stypka a Bandjeez pracují na již zmíněné třetí řadové desce.


Added: 11.12.2018, martin

Related photos

fotofoto
foto

Fotografie: Jindra Kodicek