Chinaski přicházejí s novým klipem. Tamaryšek se natáčel na Islandu i v domově seniorůnovinka 25.01.2019, martin

Ještě než se kapela Chinaski odebere do studia, aby natočila následovníka úspěšného alba Není nám do pláče, vypouští do éteru nový singl Tamaryšek. Ten doprovází aktuální videoklip režiséra Jakuba Mahdala. Vznikal na Islandu a v domově seniorů na Chodově a láme se v něm radost i smutek zároveň. Aktuální skladba bude rovněž součástí playlistu plánovaného turné kapely na přelomu jara a léta. Hudebníci kolem zpěváka Michala Malátného jej absolvují po amfitétrech, podhradích nebo letních kinech, vždy pod širým nebem a s exkluzivními hosty. Namátkou s kapelami IMT Smile, O5&Radeček, Like It nebo zpěvákem Markem Ztraceným.Aktuálním singlem Tamaryšek hodlají Chinaski navázat na své předchozí albové singly z Není nám do pláče. Všechny dosáhly na jedničku v hranosti v českém éteru. I tentokrát skladbu doprovází videoklip. „Píseň samotná se docela vymyká tvorbě Chinaski a je trošku temnější a smutnější než ostatní. Je o životě a všech jeho vrcholech a pádech. Snažil jsem se to vyjádřit i ve videoklipu. Láme se tam radost i smutek zároveň. Moc často to podle mě v klipech není běžné. Vždy je buď veselý nebo smutný. Tenhle má obojí,“ popisuje režisér Jakub Mahdal.

Ve snímku pozoruje život mladého páru a přesouvá jej v čase do domova seniorů. Velká část záběrů přitom vznikala na Islandu. „Chtěl jsem, aby kromě hezkého příběhu diváka zaujal klip i vizuálně. Island je pro mne posvátné a dech beroucí místo, které mě vždycky překvapí,“ popisuje Mahdal, který do hlavních rolí obsadil Annu Kadeřávkovou a Karla Jirmanna.

Část, která se odehrává v nemocni se pak točila v Česku v domově seniorů na Chodově, kde Michal Malátný několikrát vystupoval. „Z tohoto klipu jsem nadšený. Obrazově je nádherný a jednoduchým příběhem režisér přesně vystihl, o co v písni jde. Mám doma tři holky a všechny po jeho shlédnutí brečely. To mluví za vše,“ říká ke klipu frontman Chinaski Michal Malátný.

Tamaryšek je singlem ze zatím posledního alba Není nám do pláče. Kapela však připravuje i nové skladby. První ukázky by měly zaznít naživo právě na plánovaném Amfiteátr turné. Předprodej koncertů do Plzně, Tvrdonic, Valečova, Českého Krumlova, Lokte, Slaného, Příbrami nebo Třeboně je v síti TicketLIVE. Všechna vystoupení doplní velkolepá vizuální show, která slibuje intenzivní zážitek.