Giudi prezentuje nevšední klip plný krásy a lásky bez předsudkůnovinka 12.03.2019, martin

Nový klip k singlu Tribe pracuje osobitým stylem s otázkami diverzity a předsudků, které jsou v naší společnosti stále rezonujícím tématem. Giudi navazuje na předchozí vizuálně pestré a originální videoklipy, které vysoce vybočují ze standardu tuzemské tvorby. O režii klipu se postaral Tomáš Bláha.Videoklip Giudi a režiséra Tomáše Bláhy se odehrává v prostředí autentických původních maleb barokního zámku Nebílovy na západu Čech. V samotném textu skladby Tribe zpěvačka říká: "seek the light in the dark and let this light shine out"je patrné, že Giudi navazuje na svou předešlou tvorbumotivačním tématem vnitřního ducha a sebe-rozkvětu.

Barokní symbol květů reflektuje i cover k singlu, na kterém Giudi spolupracovala s vyhledávanou srbskou surrealistickou umělkyní Indig0. V klipu je obsazen velmi osobitý komparz, jeho pozadí vysvětluje zpěvačka následovně: "Velmi mě mrzí, že zejména mimo Prahu naše společnost stále nemá pochopení k lidem, kteří vybočují z "normálu" a vlivem populistické politiky se dokonce, troufnu si říct, v některých ohledech stává xenofobní až rasistická. Pro mě osobně jsou vzájemný respekt, krása všech etnik a různorodost sebevyjádření, obrovskou inspirací. Jednotlivé postavy ve videoklipu vyjadřují jedinečnost každého člověka. Chtěla jsem podpořit i queer prostředí, proto jsem se spojila s New Aliens Agency, kteří zastupují netradiční a všestranné umělce, nebojí se jít s kůží na trh a posouvat hranice. Tribe je tvůj kmen, rodina, a to nejen pokrevní." Z řad tanečníků Giudi oslovila Maki Kafkovou, která k sobě přibrala tanečníky Fukiho a Nack 'O' Flexe a postarala se o celou choreografii a signature moves.

Giudi je sólová interpretka a skladatelka, která svou tvorbu označuje jako deep-pop (alternativní pop s prvky elektroniky a downtempa). V roce 2017 vyšlo její debutové EP - Reborn To Be, na jehož zvuku se podílel i americký producent Brent Kolatalo, který spolupracuje s umělci jako Kendrick Lamar, Lana Del Rey nebo Lorde. EP obsahuje dva úspěšné singly Seaside a Into The Woods. Ty byly zařazeny do rotací rádií Expres FM, Radia Wave, Radia 1 nebo Fajn Radia. V roce 2018 získala Giudi prestižní ocenění, a to stříbrný Objev roku hudební ankety Žebřík - music awards. Giudi je známá pro svůj silný cit k vizuální estetice, o čemž svědčí i její samotné hudební videoklipy, ve kterých často zapojuje neotřelé módní návrháře. I díky tomu je žádanou interpretkou ve světě módy. Vystupovala například na pražském Fashion Weeku nebo Czechoslovak Fashion Weeku a na jaře letošního roku jí čeká vystoupení na Baťa Fashion Weeku, kde si vybrali její nový singl Tribe jako ústřední skladbu celé přehlídky.