LUCIE PŘIVEZE DO PLZNĚ SHOW Z O2 ARENYnovinka

PLZEŇ Bude to na nějakou dobu poslední open air vystoupení nejslavnější české kapely Lucie, která se rozhodla, že po osmi vyprodaných hokejových halách předvede stejný program na jediném místě pod širým nebem. Vybrala si k tomu největší přírodní hlediště v České republice, amfiteátr Lochotín v Plzni, jehož sedmnáctisícové kapacity využije 20. června 2019 do posledního centimetru. Doveze s sebou aparaturu světové úrovně, kterou muzikanti použili i během tří vyprodaných koncertů v O2 areně, a zajistí tak fanouškům výjimečný zvukový zážitek. Vstupenky jsou k dostání výhradně v síti TicketLIVE. V roli předkapel se představí Plexis a Cimbalband z Mikulova.

„Na místo přivezeme techniku a materiál v deseti plně naložených kamionech. Vybavení bude jedno z nejlepších dostupných vůbec. Počítáme s objemem světel a LED stěn, který je na české poměry zcela jistě nadstandardní. Velikost pódia bude maximální, která se do prostoru vejde. Mohu potvrdit, že využijeme každý možný centimetr,“ popisuje Martin Pokorný z pořádající společnosti BrainZone.

Lucie v Lochotíně vystoupila poprvé v roce 1995. Tehdy jí tleskalo 24 000 lidí. „Byl to největší koncert v době, kdy jsme přestali jezdit kulturáky. Zážitek byl tak intenzivní, že se z Lochotína stalo naše oblíbené koncertní místo. Tehdy jsme ještě netušili, že o tři měsíce později budeme hrát před Rolling Stones v Praze pro 130 000 lidí,“ vzpomíná kytarista kapely Robert Kodym.

Legendární Lucie vydala na podzim 2018 po šestnácti letech skvěle přijaté nové řadové album EVOLUCIE v původní, nejznámější sestavě: Michal Dvořák, Robert Kodym, David Koller a P.B.CH. Za nahrávku si odnesla 2 ceny Anděl v kategoriích Album roku a Skladba roku. Nové písničky zazní naživo i v Plzni a mimo to hudebníci přehrají všechny zásadní hity kapely a průřez celou kariérou. „Myslíme, že nikdo nebude výběrem playlistu zklamaný,“ vzkazuje před vystoupením kapela.

Koncert v Lochotíně zahájí mikulovské cimbálové trio Cimbalband, mezi jehož fanoušky patří i David Koller. Těsně před Lucií pak vystoupí kapela Plexis. „Plexis byl speciální host našeho prvního oficiálního československého turné v roce 1990. I proto jsme si je nyní vybrali,“ doplňuje Robert Kodym.

Lucie vstoupila na hudební scénu v roce 1985. Během svojí kariéry dosáhla všech hudebních úspěchů a ocenění, které je v české hudební branži možné získat. Kapela je držitelkou titulu Skupina čtvrtstoletí, jenž jí byl udělen v rámci jubilejního dvacátého pátého ročníku vyhlášení hudebních cen Anděl. Se všemi svými třemi prvními studiovými alby prorazila magickou hranici 100 000 prodaných nosičů. Celkem skupina prodala přes milion hudebních nosičů. Lucie rovněž drží české prvenství v podobě třikrát po sobě vyprodané pražské O2 areny, což se jí podařilo rovnou dvakrát, v letech 2014 a 2018.


Added: 13.05.2019, martin

Related photos