Česko-albánská kapela Hitfakers vydává po 15 letech na scéně svůj první klipnovinka 26.06.2019, martin

Funky skupina Hitfakers působí na hudební scéně už 15 let a je známá především jako svérázný cover band v čele s albánským charismatickým zpěvákem, který dodává formaci živelnou energii a temperament. Nyní ovšem přichází s autorským singlem Back to Front a úplně prvním videoklipem za dobu svého fungování. Klip natočil Zdeněk Sopůšek, o produkci a celkový zvuk singlu se postaral vyhledávaný producent Lukáš Chromek.Hitfakers přetváří světové hity všech stylů a dává jim svůj funkový, groovy a energický nádech. Zpočátku své hudební dráhy ovšem zkoušeli skládat vlastní tvorbu. Nyní skupinu čeká zlomový okamžik. Chystá vydat autorské EP svých původních písní, na němž spolupracuje se špičkou hudebního byznysu. Jako první představuje singl Back to Front.
Na vznik singlu dohlížel londýnský producent albánského původu Omar Sakiqi. „Výrazný kytarový riff vzniknul na klávesách…pouze na černých klávesách,“ upozorňuje zpěvák Alfons Llupi. Celková produkce a závěrečný zvuk vznikly v Blaskcsplash Music pod vedením Lukáše Chromka. „ Chtěl jsem zachytit tu rockovou a zároveň černošskou a funkovou energii, kterou se Hitfakers vyznačují. Vyšel nám z toho moderní, trochu surfový zvuk, který asi žádná česká kapela nemá,“ komentuje singl Lukáš Chromek.

Scénář a režii klipu obstaral Zdeněk Sopůšek z Forward Creatives, který stojí za klipy pro Sebastiana, Paulieho Garanda, ATMO music, Mikolase Josefa. Střih měl na starosti jeho kolega David Sklenář. „Byla
to fuška dostat příběh muklů a jejich útěku do tří minut. Je to trochu bláznivé, hodně rychlé, ale zábavné,“ komentuje natáčení a klip Zdeněk Sopůšek.