Holden o sobě dávají po delší době vědět klipem k novému songu Marienovinka

Pražská parta Holden představuje po delší době nový singl Marie. Není o šťastné ani zoufalé lásce, jak by se mohlo nejspíš podle jeho názvu zdát. Příběh singlu vás nejspíš překvapí.

Frontman Martyn Starý napsal skladbu již před delším časem pro svoji neteř k jejím prvním narozeninám. Šlo o ukolébavku, kterou jí věnoval. Ostatním členům kapely se zalíbila natolik, že se rozhodli udělat z ní regulérní kapelní singl. Přestože je song, jak se dá u kolébavky čekat, v pomalejším tempu, kapele tahle forma určitě sluší."Ten song vůbec nevznikal jako song pro kapelu. Jednou jsem ho ale klukům pustil a byli dost nadšení, tak jsme se rozhodli to společně dodělat. Už to není úplně ukolébavka, ale příběhem je to pro mě asi nejsilnější moment kapely zatím," říká frontman Martyn Starý.

Poprvé si kapela celý song včetně mixu a produkce zastřešila sama. "Nechtěli jsme se tentokrát nikam hnát do velkých produkcí, je to koneckonců rodinný song, tak jsme si ho udělali celý interně, v kapelní rodině. Míchal to náš kytarista Timon a cítím, že to po zasloužené pauze probouzí naši kapelu opět k životu. Tentokrát se už ale nikam nebudeme hnát. Čím dál tím víc si vážíme i jen času, který spolu můžeme trávit, klidně ve zkušebně nebo u večeře s rodinami," doplňuje Starý.

Holden - Marie
K ukolébavce se kapela rozhodla přibalit ještě jednu novou píseň, kterou společně se singlem vydává. Jmenuje se Pozdě, pojednává o dávno ztraceném vztahu a je to naopak jeden z nejdivočejších songů, co kdy kapela napsala. "Je potřeba zachovat rovnováhu. Nejdřív vás ukolébáme a pak přijde rychlé překvápko. Po každým usnutí je potřeba se probudit," doplňuje kapela. Mini EP s dvěma novými songy vychází 1. 7. výhradně na digitální distribuci.

Holden jsou čtyřčlennou formací složenou ze zpěváka Martyna Starého, kytaristy Timona Svobody, baskytaristy Vladimíra Staňka a bubeníka Lukáše Höniga. Jejich debutová deska Střepy v postelích vyšla v roce 2016 u Championship Music.


Added: 01.07.2019, martin

Related photos