Vladimír Mišík vydává nové album JEDNOU TĚ POTKÁMnovinka

Životní zpověď se otevřeně prolíná novým sólovým albem Vladimíra Mišíka. Pod názvem JEDNOU TĚ POTKÁM vychází 20. září a obsahuje 14 písní, které vznikly ve spolupráci s kapelou Blue Shadows producenta alba Petra Ostrouchova, tedy s hudebníky o generaci mladšími. Poprvé od debutového alba vydaného před 43 lety tedy míří na trh album legendy české hudební scény bez jeho domovské kapely ETC... Dnes zbývá přesně týden do premiéry klipu, který se odehrává v Praze na Letné.

"Celý projekt vznikal v hudebním souznění. A kvůli citlivým tématům písní ho považuji za nejosobnější, který jsem kdy vytvořil,"říká Vladimír Mišík, který v březnu oslavil 72 let. Fascinující příběh provázející vznik novinky připomíná strhující hollywoodské drama. Zpěvák nikdy nepoznal svého otce a do svých sedmdesátin žil v domnění, že je jedináček.

Až natáčení filmového dokumentu před třemi lety odhalilo, že hudebník měl v USA osm sourozenců (momentálně žijící 3 bratři a 1 sestra).
"Vladimírův otec byl americký voják, s nímž se maminka potkala při konci 2. světové války. Údajně padl ve válce v Koreji, ale ukázalo se, že to není pravda,"vypráví Šimon Kotek z vydavatelství 100PROmotion. Nečekaný objev široké rodiny je tématem skladby Brothers. Jako česko-anglický duet ji Mišík nazpíval s irským písničkářem Paulem Bradym.

...........................................................................................................................

Album JEDNOU TĚ POTKÁM vychází ve formě CD, LP a digitálně na labelu 100PROmotion v pátek 20.9.2019 (resp. 4.10.2019 pro LP) v distribuci společnosti Supraphon.

Singl JEDNOU společně s klipem má premiéru v úterý 3.9.2019 v rámci koncertu Blue Shadows v pražském klubu JazzDock, na němž vystoupí Vladimír Mišík jako speciální host.

Křest alba se koná 24.11.2019 v pražském Divadle Archa (vstupenky v prodeji od září).

...........................................................................................................................

Autorské texty Vladimíra Mišíka se i na tomto albu potkávají se zhudebněnými básněmi (Jiří Orten, Bohuslav Reynek, František Gellner, Jan Skácel...). Podle titulní skladby JEDNOU s textem básníka Václava Hraběte je pojmenováno celé album. "Vnímám ji jako svoji zpověď. Text se mě dotýká, protože nevypráví jen o setkání s děvčetem. Může být i o tom osudovém, finálním setkání,"dodává zpěvák.

Ke skladbě JEDNOU vznikl též videoklip režisérů Maji Hamlové a Matěje Chlupáčka a kameramana Vladimíra Smutného.

Nové album vychází po devíti letech od poslední řadové desky Ztracený podzim (100PROmotion, 2010). Producent Petr Ostrouchov zdůrazňuje, že většina nových skladeb vychází z osobního života Vladimíra Mišíka. "Jeho vrozené vypravěčství a nenapodobitelný výraz zde vynikají,"podotýká skladatel a hudebník, který se zpěvákem navázal spolupráci úpravou jeho hitu Variace na renesanční téma při loňském udílení Českých lvů. Ta se objeví na LP verzi alba jako bonus.


Added: 27.08.2019, martin

Related photos