JEDNOU. Klip Vladimíra Mišíka má premiérunovinka

"Jde v písni o lásku nebo o smrt? Senzační je, že si můžete vybrat. Já už se ale jako stárnoucí muž přikláním k druhé variantě," říká otevřeně Vladimír Mišík. Mluví o novém singlu JEDNOU, jehož premiéra společně s klipem se odehraje dnes v pražském JazzDocku.

Na natáčení se podílela osvědčená jména - kameraman Vladimír Smutný (držitel sedmi Českých lvů) a střihač Pavel Hrdlička (Český lev za film Hořící keř). Scénáře a režie se ujala mladá autorská dvojice Maja Hamplová (28) a Matěj Chlupáček (25), která spolu pracuje už pět let."Na koncerty Vladimíra Mišíka mě brával táta, miluju tu hudbu od malinka," říká Maja Hamplová, filmová a castingová režisérka i producentka. Klip se odehrává v Praze na Letné a podle autorky scénáře to byla jasná volba: "Je to prostředí, kde Vláďa strávil celý život a kde se cítí dobře."

...........................................................................................................................

Singl JEDNOU společně s klipem má premiéru v úterý 3.9.2019 v rámci koncertu Blue Shadows v pražském klubu JazzDock, na němž vystoupí Vladimír Mišík jako speciální host.

Album JEDNOU TĚ POTKÁM vychází ve formě CD, LP a digitálně na labelu 100PROmotion v pátek 20.9.2019 (resp. 4.10.2019 pro LP) v distribuci společnosti Supraphon.

Křest alba se koná 24.11.2019 v pražském Divadle Archa.

...........................................................................................................................

Natáčení klipu si tvůrci pochvalují. Popisují ho jako skvělé spojení lidí, které práce bavila. "Byla to srdcovka a skrze Vláďovu něhu se podařilo dostat do klipu něco dobrého," je přesvědčena Maja Hamplová. S úsměvem dodává, že natáčení na Letné s chutí prokládali plzeňským pivem.

Mišík poprvé uviděl klip nedávno na dovolené v Itálii. "Zjistil jsem, jak je pro mě smutnej. Mám neuropatii dolních končetin a když jsem se viděl pochodovat ulicema, překvapilo mě, že jsem starej chlap," říká zamyšleně, ale bez stopy patosu. "Víte, já se moc nesleduju, maximálně při holení," podotýká s úsměvem.

Píseň JEDNOU je zhudebněnou básní Václava Hraběte. Jmenuje se podle ní celé album, které vzniklo s kapelou Blue Shadows producenta Petra Ostrouchova, tedy bez Mišíkovy domovské kapely ETC...


Added: 03.09.2019, martin

Related photos