Vychází kultovní album Jany Kirschner k 20. výročínovinka

V roce 2000 vyšlo dnes už kultovní album Jany Kirschner V cudzom meste, které se stalo přelomovým nejen pro samotnou Janu Kirschner, ale i pro jednu hudební generaci. Deska, která vznikla v dnes již neexistujícím nahrávacím studiu Ebony, čítá třináct skvělých skladeb, z nichž se mnohé staly hity – za všechny jmenujme Všetko je nanič, Žienka domáca, Líška, Modrá nebo V cudzom meste, které na koncertech patří stále mezi ty nejoblíbenější. Album vychází poprvé na vinylu jako 2 LP doplněné o několik bonusů.Debutové album Jany Kirschner, které vytvořila společně s Andrejem Šebanem, si v době vydání téměř nikdo nekoupil a písničky z něj na koncertech zaznívaly jen zřídka. Následující deska V cudzom meste však znamenala obrat a sklidila velký úspěch – Jana Kirschner za ní dokonce získala několik slovenských Grammy a Zlatých sláviků.

Původní třináctku skladeb tvoří šest slovenských a sedm anglických písní. Slovenská část je kolekcí jasných hitů, ta anglická prezentuje zadumanější stránku Kirschner. Na vinylové edici se nachází ještě celkem čtyři bonusové skladby – tři živé verze písní (Don't Worry, Líška a Modrá) a společná skladba s Mirem Žbirkou Oh Me, Oh My.

Jana Kirschner je na většině skladeb vedená jako spoluautorka, nechybí však spolupráce s jinými autory, jako je například Ivan Tásler z I.M.T. Smile, Ondřej Hejma nebo Dušan Hevier.


Added: 13.09.2019, martin

Related photos