Vlastně jsem nadšenej, říká Vladimír Mišík. Vychází nové album bez ETC...novinka

"Není mezi námi nevraživost. Kluci v kapele říkají, že jsem udělal dobře, že je nová deska natočená," říká otevřeně Vladimír Mišík o vztahu se spoluhráči z kapely ETC... Jeho nové album JEDNOU TĚ POTKÁM vychází poprvé po více než 40 letech s jinou hudební sestavou. Na trhu se objeví již tento pátek 20. září.

"Dlouho jsme s ETC... plánovali, že něco natočíme. Pozvolna jsem se ale dostal do stavu, kdy jsem si vzhledem ke svému zdravotnímu stavu říkal, abych něco neprošvihnul," popisuje 72-letý hudebník dění, které vedlo ke spolupráci s kapelou Blue Shadows producenta alba Petra Ostrouchova, tedy s hudebníky o generaci mladšími.

Mišík s Ostrouchovem se potkali při loňském udílení Českých lvů úpravou hitu Variace na renesanční téma. Ta se objeví na LP verzi alba jako bonus. "Spolupráce na Českých lvech se mi s Petrem líbila. Sedli jsme si i v tom, co posloucháme za muziku," zmiňuje Mišík. Už v úterý 3. září měl premiéru videoklip JEDNOU.Album JEDNOU TĚ POTKÁM vychází ve formě CD, LP a digitálně na labelu 100PROmotion v pátek 20.9.2019 (resp. 4.10.2019 pro LP) v distribuci společnosti Supraphon.

Singl JEDNOU společně s klipem měl premiéru v úterý 3.9.2019 v rámci koncertu Blue Shadows v pražském klubu JazzDock, na kterém vystoupil Vladimír Mišík jako speciální host.

Křest alba se koná 24.11.2019 v pražském Divadle Archa.

Nové album se 14 písničkami zní podle Vladimíra Mišíka jinak a nově. "Deska není v hraní tak exhibiční, na což jsme s ETC... trochu dávali důraz. Hudba zní adekvátně k textům, povedl se bezvadný zvuk bez přearanžování. Vlastně jsem nadšenej," připouští Mišík a zdůrazňuje, že samozřejmě "dál považuje kluky z ETC... za skvělé hudebníky a rád s nimi hraje".

Hudební novinka tedy neznamená konec ETC... "Koncertně budeme pokračovat, dokud budu moct na jevišti sedět a zpívat," zdůrazňuje Mišík, který v písni Slovanské tance zpívá, že Pánbů má rád šílence. "Bůh musí mít rád i některé šílence a hříšníky, protože jim přeje," směje se, než se zamyslí. "Musím přiznat, že jsem věřící - nechodím do kostela, ale žiju v pokoře," podotýká.

Autorské texty Vladimíra Mišíka se i na tomto albu potkávají se zhudebněnými básněmi (Jiří Orten, Bohuslav Reynek, František Gellner, Jan Skácel...). Podle titulní skladby JEDNOU s textem básníka Václava Hraběte je pojmenováno celé album. "Vnímám ji jako svoji zpověď. Text se mě dotýká, protože nevypráví jen o setkání s děvčetem. Může být i o tom osudovém, finálním setkání," dodává.

Nové album vychází po devíti letech od poslední řadové desky Ztracený podzim (100PROmotion, 2010). Producent Petr Ostrouchov zdůrazňuje, že většina nových skladeb vychází z osobního života Vladimíra Mišíka: "Jeho vrozené vypravěčství a nenapodobitelný výraz zde vynikají."


Added: 17.09.2019, martin

Related photos