Vlasta Redl chystá se svojí Kapelou společné koncerty s Hradišťanem a znovu vydá slavné albumnovinka 02.06.2015, martin

Zpěvák, skladatel, textař, producent a spisovatel Vlasta Redl se po letech vrací ke spolupráci s předním hudebním souborem Hradišťan vedeným Jiřím Pavlicou.

Na letošní rok chystají několik společných koncertů s názvem Vandrovali hudci, jeden z nich v červenci exkluzivně pro festival Colours of Ostrava.

Žánrově těžko zařaditelný muzikant Vlasta Redl se na konci 80. let spřátelil s již tehdy progresivním, ortodoxnímu folklóru nenápadně se vzdalujícím Hradišťanem a jeho leaderem, skladatelem Jiřím Pavlicou, aby po několika letech příležitostného vzájemného hostování ještě spolu se svojí tehdejší skupinou AG Flek natočili legendární CD Vlasta Redl/Ag Flek & Hradišťan/Jiří Pavlica, první domácí projekt world music, na kterém se podařilo úspěšně prolnout bigbít s cimbálovou muzikou.

Album získalo řadu ocenění (mj. cenu Akademie populární hudby - Gramy 94 a cenu Album roku hudebního časopisu F&C) a dočkalo se nejen vysokého hodnocení odborné kritiky, ale i platinových prodejů. Odstartovalo též jejich mnohaleté období společných turné a vyprodaných sálů.

Vlasta Redl k tomu s úsměvem dodává: „Nějak se mi zastesklo po té lehkosti, skoro až bezpracnosti, s jakou jsme tehdy s klukama z Hradišťanu spolu hráli. Kdykoli se tyhle dvě party postavily vedle sebe na jeviště, bylo to tak bizarní, že ani skoro nebylo třeba nic vymýšlet - sotva jsme začali hrát, už to bylo originální. No dobře, co bylo, to bylo, ale v lednu se mně přihodila taková podivná věc… Vzal jsem to jako znamení shůry, koupil jsem láhev a jel Jirku navštívit. Byl v šoku, ale shodli jsme se, že aspoň zkusíme zjistit, jestli se nám to tehdy taky všechno jen nezdálo.“

U příležitosti koncertů Vandrovali hudci nyní – po dlouhé absenci na trhu - album vychází v reedici v remasterované podobě a s nově upraveným obalem.

Program společných koncertů Vlasty Redla a Kapely spolu s Hradišťanem budou tvořit nejen skladby z tohoto výjimečného alba (Husličky, Smrti, Žlutava, Vlaštověnka, Vandrovali hudci), oba soubory se představí i reprezentativními ukázkami současné tvorby.