K třicetinám skupiny J.A.R. vychází její kompletní diskografienovinka 03.10.2019, martin

Skupina J.A.R. vydává box s kompletem dosavadní studiové tvorby na CD tento pátek, v den startu svého turné Třicet případů majora Romana. CD box doplní v polovině října i dva LP boxy.

Diskografie J.A.R. vychází v podobě CD boxu s minimalistickým designem a prostým označením J.A.R. Obsahuje alba Frtka, Mydli-to!, Mein Kampfunk, Homo Fonkianz, Nervák, Armáda špásu, Dlouhohrající děcka a Eskalace dobra.

„Osm studiových alb v této krabici se dá lehce brát jako prostý průřez třiceti lety jedné kapely, která se kdysi rozhodla hrát funk a povedlo se jí za tu dobu napsat a natočit několik hitů. Byla by to ovšem opovrženíhodná krátkozrakost. V případě J.A.R. se jak v jejich hudbě, tak v textech ty nejzajímavější věci už od začátku odehrávaly za rohem a ještě daleko častěji za rohy dvěma. Kapela se symbolicky zrodila stejně jako svoboda 17. listopadu 1989 a v sobě i svojí tvorbě tak nese absenci hranic a omezení zřejmě geneticky. I když to může být leckomu proti srsti, těmhle muzikantům se nějakým způsobem daří vytvářet hudbou skutečně nezávislý prostor, v němž se všechno může a nic není trapné. Nejen protože tajnosnubné jinotaje a pokročilé harmonie v ní s ohromnou radostí a přirozeností střídají přímočaré a primitivní údery přímo na solar,“ píše ve sleevenote hudební publicista Honza Vedral.

V polovině října vyjde studiová tvorba skupiny také na LP. Vinylová diskografie je rozdělená do dvou částí po čtyřech albech. První box (Frtka, Mydli-to!, Mein Kampfunk a Homo Fonkianz) má černý design a druhý (Nervák, Armáda špásu, Dlouhohrající děcka a Eskalace dobra) design bílý.

V pátek 4. října zahajují J.A.R. turné Třicet případů majora Romana, které vyvrcholí speciálním koncertem Zahraj to znovu, Samet 17. listopadu ve Velkém sále pražské Lucerny.