Funky Night potřetí. Večírek, který v Brně nemá obdoby.novinka 04.11.2019, martin

V pátek 15. listopadu se v brněnském klubu ArtBar Druhý pád na Štefánikově 1 uskuteční třetí pokračování mimořádně úspěšné akce s názvem Funky Night. Večer začne živou funky muzikou v podání dvou talentovaných kapel Fredy&Krasty a Funky Chicken. Následnou afterparty obstará populární pražská dvojice DJs Funk Soul Brothers. Na co přesně organizátoři návštěvníky lákají?

Jen několik tuzemských funky kapel umí rozjet opravdovou show a roztančit publikum do posledního posluchače. Na Funky Night můžeme během jednoho večera slyšet hned dvě takové.

První z nich přijede z Ostravy a říká si Fredy&Krasty. Pod tímto novým názvem se neskrývá nikdo jiný než hudebník a performer Jindra Holubec se svojí kapelou Amigoos. Jejich vystoupení jsou známá svojí divokostí a živelností. Masky, rekvizity, převleky, a hlavně autorská muzika ve stylu Red Hot Chilli Peppers, k tomu není co dodat. Na Funky Night představí skladby s nového alba, které vyjde začátkem příštího roku.

Druhou kapelou jsou místním divákům již dobře známí Funky Chicken. Této brněnské partě, hrající originální směs funky a taneční elektro muziky, se letos opravdu daří. Díky soutěži časopisu Muzikus si v létě zahráli na několika velkých festivalech, za všechny zmiňme například Sázava Fest. Zakladatel kapely, klávesák Honza Shanny Fňukal k jejich vystoupení říká: „Léto bylo náročné, ale vyplatilo se. Vypilovali jsme koncertní show a dokonce vznikly i nové písně. Ty bychom rádi zahráli na Funky Night našim fanouškům, dříve než je uslyší z naší nové desky, kterou momentálně nahráváme.“ Funky Chicken budou hrát v plné sestavě, tedy i s kompletní dechovou sekcí!

Koncertem ale večírek zdaleka nekončí. O následnou párty se postará známá pražská dvojice DJs Funk Soul Brothers. V Praze už si své fanoušky získali. Na Funky Night se představí u brněnského publika. „My klukům stoprocentně věříme, proto jsme je na naši párty pozvali. Skvěle reagují na publikum a jejich sety jsou chytlavé a živé. Bude to jízda až do rána!“, dodává Shanny.