BERT & FRIENDS v novém klipu ztvárňují legendu o pražském indiánovi. První album SUPR pokřtí v MeetFactorynovinka 11.11.2019, martin

Pokud používáte alespoň jednu sociální síť a víte, co to je YouTube, kapelu Bert & Friends jste nemohli minout. To, co začalo zjevením songu Haluzinace a pokračovalo sólem na rybu v Plodech moří nebo snově růžovým Lupanáriem, skupinu dostalo do povědomí všech, kteří mají rádi hudbu trochu jinak. Vše teď završuje její první album SUPR se čtyřmi novými songy a videoklipem o známé postavě pražského indiána. Album kapela pokřtí 11. prosince na svém dosud největším koncertě v pražském MeetFactory.Vzhledem k tomu, že Bert & Friends doteď s velkým odstupem vydávali jenom singly v doprovodu videoklipu, vydání alba je zásadním krokem v historii kapely, přestože jde o čtyři písně. Je to pořád ten starý Bert, kterého si nespletete – SUPR je totiž přirozenou kombinací nálad předchozích songů, něco mezi bizarností Plodů a sofistikovanou upřímností Lupanária. Jeden z nových tracků například zní, jako kdyby Karel Svoboda napsal hudbu k televiznímu seriálu z roku 2050 – je to jako když vám dá někdo facku a zároveň pohladí. „To, co nás přitahuje, je balancování na hraně vážnosti a humoru. Většina materiálu vznikla na chatě u jezera, v improvizovaném studiu a během natáčení jsme třeba rybařili a chodili se koupat. Právě tuhle atmosféru jsme chtěli do nových songů dostat,“ popisuje frontman a zpěvák Albert Romanutti. SUPR v prosinci vyjde i na speciálním vinylu. Ten bude kromě nových songů obsahovat i tři předchozí, takže fanoušci dostanou kompletní zážitek Bert & Friends poprvé i fyzicky. LP bude poprvé k dostání na prosincovém koncertě v Praze.

Klip k singlu Lambaláda tentokrát nepředstavuje další alter ego z bertovského univerza, ale ztvárňuje známou postavu pražského indiána – legenda o něm se v Praze údajně traduje už od předminulého století, kdy se objevil v jedné z nevydaných povídek Jana Nerudy. Cizí, zároveň všude vlastní, duch opuštěných míst, neviděný běžným okem, a přitom přítel městských pábitelů, duch Prahy. „O postavě pražského indiána jsem přemýšlel poslední rok. On v té Praze existuje, ale přesně nevím jak, dozvěděl jsem se o něm v souvislosti s Vojtou Náprstkem a jeho muzeem. Symbolizuje pro mě soužití s prostředím - romantika všudypřítomného ducha města, kterého všichni znají, ale zároveň je těžké ho někde potkat, mi přijde skvělá,“ dodává pan Romanutti.
LAMBALÁDA videoklip: http://bit.ly/bert_LAMBALADA

Kapela se tento rok objevila na mnoha velkých festivalech (Colours of Ostrava, Grape, Mighty Sounds atd.) a koncertovala jako host na jarním turné Monkey Business. V současnosti je uprostřed série zimních koncertů, která vyvrcholí 11. prosince křtem alba SUPR v pražském MeetFactory. Půjde o její dosud největší a nejrozmáchlejší koncert, který by měl návštěvníka vtáhnout hned po vstupu do prostor klubu. Kromě Berta zahraje také současný objev 7krát3, rapper hošty anebo Johannes Benz.