Milion chvilek podporuji, říká Vladimír Mišík k 17. listopadu před křtem svého albanovinka

"Ať už je život složitý a někdy se dějí věci nepatřičné, jsme svobodní," říká krátce před připomínkou 30. výročí Sametové revoluce Vladimír Mišík, který byl v roce 1989 jednou z tváří na pražské Letné. "Je jasné, na které straně stojím. Podporuji Milion chvilek pro demokracii," podotýká hudebník, jehož album JEDNOU TĚ POTKÁM čeká křest 24. listopadu 2019.

Při představení své podzimní novinky se 14 písněmi, které vznikly ve spolupráci s kapelou Blue Shadows producenta alba Petra Ostrouchova, vyjádřil svůj pohled na aktuální politickou situaci. "Nikdy jsem nevnímal život černobíle, částečně chápu i chamtivost, která provází lidstvo od pradávna. Z agenta StB a nyní premiéra Andreje Babiše mi ale běhá mráz po zádech čím dál tím víc," připouští.Křest alba JEDNOU TĚ POTKÁM se odehraje 24. 11. 2019 v pražském Divadle Archa.
Vyšlo ve formě CD, LP a digitálně na labelu 100PROmotion v distribuci společnosti Supraphon.Vladimír Mišík o sobě říká, že je zastánce tolerance. "Babiš se dokázal prodrat k penězům způsobem, jako mnoho jiných. Estébáci byli připravení a ve společnosti se děly dramatické věci. Sice se někdy rozčílím, ale s jistou dávkou pochopení. Myslím si o těchto lidech, že možná jejich charakter, hromadit majetky a drát se k moci bezohledně je nešťastný ale u psychopatů tohoto druhu je to normální. Bohužel.," dodává.

Zmiňuje i odmítnutí prezidentského vyznamenání v roce 2013. "Ač jsem rocker, nemám rád hulvátství notabene papalášské. Proto jsem nešel k panu Zemanovi pro ten metál. Samozřejmě ctím demokratické volby, ale nemohu po volbách jen držet hubu a krok," podotýká hudebník. Někdejší éru si připomněl v písni Devizový příslib.

O svém novém albu bez dvorní kapely ETC... říká, že zní jinak a nově. "Deska není v hraní tak exhibiční, na což jsme s ETC... trochu dávali důraz. Hudba zní adekvátně k textům, povedl se bezvadný zvuk bez přearanžování. Vlastně jsem nadšenej," usmívá se Mišík, který považuje svobodu slova za úplný základ. Na křest novinky v pražském Divadle Archa je vyprodáno.


Added: 15.11.2019, martin

Related photos