Kašpárek zahraje v Lucerně na kytaru z inbusůnovinka

Na premiéru nového klipu, songy vytažené z mrazáku, dražbu první inbusové KYTTÅRY, ale hlavně na pořádný předvánoční bejbypank se mohou těšit fanoušci kapely Kašpárek v rohlíku. Do velkého sálu Lucerny se sjedou 7. prosince v 11 hodin.

Skupina Kašpárek v rohlíku, která už dvanáct let hraje pro malé i velké bejbypankáče, si pro svůj letošní největší koncert v kultovní Lucerně připravila řadu překvapení. “Rozhodli jsme se vytáhnout z mrazáku staré songy. Které konkrétně rozmrazíme, právě rozhodují naši facebookoví fanoušci,” vysvětluje Ondřej Bauer. Ten je známý nejen jako energický zpěvák Kašpárka v rohlíku, ale také jako herec mimo jiné z divadel Vosto5 či Minor.

“Samozřejmě zazní i naše největší hity. A před Vánocemi nemůže chybět Dopis Ježíškovi,” dodává Bauer, který coby kapelník nadupaný playlist připravuje. Prostor v něm dostanou také dva speciální hosté spjatí s historií kapely. Dorazí frontman známé ska úderky Sto zvířat Jan Kalina a multiinstrumentalista Filip Nebřenský, který aktuálně působí například v hudebních skupinách pro děti BomBarďák či Pískomil se vrací.

Během koncertu odstartuje také dražba unikátní kytary. “Jmenuje se KYTTÅRÅ, protože je vytvořená ze stovek typických stříbrných inbusů. S těmi lidé pořád montují, my jsme naopak poprvé v historii postavili něco z nich,” upozorňuje sám Kašpárek v rohlíku s tím, že výběr materiálu nebyl vůbec nahodilý. Malý šestihranný klíč totiž dostávaly děti v srpnu jako součást návodu k bejbypankovému festivalu Kefír, aby si mohly ideálně poskládat a utáhnout zážitky. Kdo potom inbus odevzdal k recyklaci, pomohl dobré věci. Výtěžek z dražby kytary vytvořené výtvarníkem Janem Tomšů totiž poputuje na nákup nábytku do domova seniorů poblíž Svatého Mikuláše u Kutné Hory, kde se Kefír každoročně koná. “Tím bude inbusový kruh nádherně uzavřen,” těší se Kašpárek.

V Lucerně také veřejnost poprvé uvidí nový klip. K songu Nemohu na nohu z posledního Kašpárkova CD s názvem 5 jej připravila animační škola při kinu Aero. “Píseň nám byla sympatická zejména nezdolným optimismem vypravěče a chytlavým refrénem,” shodují se Jan Kroutil a Jan Kolegar, kteří coby lektoři Aeroškoly vedli skupinu sedmi přibližně dvanáctiletých animátorů. Ti mohli využít svůj osobitý výtvarný styl, píseň totiž zpracovávali po jednotlivých epizodách, v nichž si vypravěč různými tragikomickými způsoby zraní nohu. Již tradičně vznikne pod pódiem dětský kotel, tedy divácká zóna vytvořená pouze pro bejbypankáče. Přibližně dvouhodinový koncert, který rozpůlí přestávka, začne v sobotu 7. prosince v 11 hodin. Lucerna bude pro plynulejší odbavení návštěvníků otevřena už o hodinu dříve.


Added: 27.11.2019, martin

Related photos