Mandrage vydávají nové album Vidím to růžově. Sází na současný zvuk, kytary i upřímné textynovinka

Mandrage přichází s novým albem, které nese název pilotního singlu Vidím to růžově. Deska je nabitá kytarovou energií i současným zvukem, velkým přínosem je také ničím nezatížený nový producentský pohled, který se významně podepsal na barevnosti a hudebním výrazu alba. Vidím to růžově vychází 6. prosince u Universal Music.Nová deska je dle slov klávesisty Františka Boříka nejzamilovanějším albem, jaké kdy kapela nahrála. Spousta písníček, především těch, které napsal frontman kapely Vít Starý, představuje upřímná hudební zpracování autorových pocitů a osobních vyznání. „Všechny emoce na albu jsou autentické, rozhodli jsme se příliš nezasahovat a nechat je plynout i za cenu toho, že občas sklouzneme trochu k té přeslazené straně. V jedné z písniček Víťa zpívá o valící se lavině lásky. A lavina se zastavit nedá," vysvětluje František.

Na desce spolupracovali Mandrage s mladým slovenským producentem Adriánem Líškou, kterého ke spolupráci oslovil bubeník Matyáš Vorda. „Je to pro mě čest. Dodnes si vzpomínám na dobu, kdy mi bylo 14 let, a já jsem se s kapelou Mandrage setkal poprvé. Album Hledá se žena jsem téměř zadřel v přehrávači," vzpomíná Adrián. Kapela na svých předchozích deskách dokázala, že ráda zkouší nové věci a nerada zamrzává na jednom bodě. I proto se rozhodla pro změnu na producentském postu.

„Na to, že jsem se s kapelou vůbec neznal, probíhala spolupráce výborně. Zadání bylo udělat moderně znějící album a myslet přitom na fanoušky, kteří si stále pamatují kytarové kořeny kapely. Kytary dostaly sice nový a odvážnější zvuk, ale funguje to a kapele to sedí," přibližuje album Líška. Jeho zásluhou drží album Vidím to růžově pohromadě i přes to, že se autorsky opět zapojila většina členů kapely. Písně a texty skládali například frontman Vít Starý, kytarista Pepa Bolan nebo klávesista František Bořík. „Každý jsme si postavili skladby podle svých představ a Adrián měl za úkol, aby do sebe všechny kompaktně zapadaly. Myslím, že tento úkol se mu povedl na jedničku a já jsem s jeho produkcí nadmíru spokojen," pochvaluje si Bolan.

Nová deska obsahuje celkem 11 skladeb. Její příchod předznamenala již zmíněná stejnojmenná píseň Vidím to růžově, která vypráví příběh o lásce a vášni. „Jako textař se v těch srdečních záležitostech cítím asi nejlépe a vzhledem k tomu, že se žena už dávno našla, může být píseň Vidím to růžově takovou malou paralelou k singlu Hledá se žena, po deseti letech," říká Pepa Bolan. Stejně jako pilotní singl, i další skladby z desky jsou inspirovány osobními zkušenostmi, zážitky a pocity jejich autorů.

V jedné ze skladeb se objevují dětské hlasy patřící například tříleté dceři klávesisty Františka nebo jeho malému bratrovi, na jiné z písní, nesoucí název Dlouhej, se pěvecky podílel Matěj Homola z kapely Wohnout. „Matěje jsme oslovili k hostování a on souhlasil, aniž by tu písničku slyšel. Zrovna se vrátil z jedné ze svých cest po Africe a vypadal, že je rád, že může po měsíci v poušti zpátky domů za mikrofon," přibližuje spolupráci František.

Nové album kapela Mandrage představí v rámci turné Dlouhej únor, v rámci kterého se zastaví v sedmi největších českých městech. „Rok 2020 bude přestupný, a navíc je únor měsícem abstinence, což z něj udělá nesnesitelně dlouhé období. Tenhle ú(n)morný čas jsme se rozhodli zpříjemnit nám i fanouškům sérií koncertů. Krom již známých věcí představíme nové album v celé jeho kráse," uzavírá kapela. Kapelu na koncertní šňůře doprovodí zpěvák Sebastian, vstupenky jsou již nyní v předprodeji v síti Ticketstream.


Added: 05.12.2019, martin

Related photos