Hokejové haly, efekty, ohně, projekce nebo obří Tereza Maxová. Lucie dává v klipu nahlédnout, jaké to bylo na jejím turné.novinka 15.01.2020, martin

Že je na klip k prvnímu singlu z desky EvoLucie pozdě? Skupina Lucie nikdy na stereotypy nebyla. Jejich dva roky stará návratová skladba Takhle tě mám rád dostala obrazové zpracování a opět je, jak je na kapelu zvykem, v lehce megalomanském duchu. Na jejím vzniku se totiž pod vedením režiséra Jana Turka podílelo 27 kameramanů.Typický dvojhlas Davida Kollera a Roberta Kodyma a po prvních tónech jasně rozpoznatelný kapelový zvuk, který spolu s nimi tvoří Michal Dvořák a P.B.CH. To je singl Takhle tě mám rád. V novém videu jej kapela Lucie zasadila do kulis turné EvoLucie, na kterém byla loni a předloni. A aby byl zážitek co nejvíce autentický, nepoužila studiovou verzi nahrávky, ale koncertní. Ta je delší a je v ní navíc i sólo na bicí.

„Písnička Takhle tě mám rád neuvěřitelně skvěle fungovala naživo. Autor hudby P.B.CH. přišel s myšlenkou, že musíme tu elektrizující atmosféru zaznamenat. Je to zase trochu megalomanie, jak to máme rádi - na vzniku klipu se podílelo 27 kameramanů,“ prozrazuje režisér Jan Turek.

Diváci ve skladbě uvidí i pohledy do zákulisí, reakce fanoušků nebo nákladné efekty včetně obřích projekcí s Terezou Maxovou, která pro kapelu nově natočila záběry do hitu Pohyby.

Zajímavostí je i to, že Lucie v písničce zpracovala téma, kterého se do té doby nikdy nedotkla. „Když si poslechnete text Takhle tě mám rád, zjistíte, že je o svatbě. Když vyslovíte to slovo, uvidíte, že se chlapi většinou leknou, ale holky reagují naprosto obráceně. Ten kontrast se nám moc líbil,“ vysvětluje kytarista a autor textu Robert Kodym.

Podzimní turné, na kterém videoklip vznikl bylo ve znamení zatím posledního a skvěle přijatého alba Evolucie, které kapela vydala po 16 letech od poslední řadovky. Skupina na něm pracovala s přestávkami sedm měsíců. Svými skladbami na desku přispěli všichni členové David Koller, Robert Kodym, P.B.CH. a Michal Dvořák. O většinu textů se postaral Robert Kodym. Výsledný zvuk části skladeb vybrušovali i zkušení zahraniční producenti Mike Fraser, John Spiker, Mark Plati, Mike Clink nebo čeští zvukaři Ecson Waldes a Jiří Janouch. Zajímavý je i výčet některých hostů, mezi nimiž jsou i zpěvačka Lenny, saxofonista Vratislav Brabenec z The Plastic People of the Universe nebo kytarista Phil X z kapely Bon Jovi.


Related photos

fotofoto
fotofoto
fotofoto
fotofoto