SEBASTIAN je absolutním vítězem cen Evropy 2novinka

Zpěvák SEBASTIAN se stal absolutním vítězem cen Evropy 2. Posbíral nejvíc hlasů napříč všemi kategoriemi. Zároveň ho posluchači rádia zvolili Domácím zpěvákem roku.

V tradiční anketě se Sebastian objevuje pravidelně. V minulosti ji několikrát vyhrál a také letos patřil mezi favority. Jeho jméno figurovalo mezi kandidáty na vítěze hned třikrát. Uspěl jako zpěvák, v albech se jeho druhá deska Rub a líc umístila na třetím místě, originálně zpracovaný klip Náš svět skončil druhý.

Loňské album Rub a líc, z něhož Sebastian stále těží, znamenalo posun ve zpěvákově tvorbě. Interpret na něm vyzrál a s pomocí producenta Ondřeje Turtáka dokázal oslovit i náročnější publikum. Rub a líc je plnohodnotné popové album, které „se opírá o podmanivé melodie, chytlavé a dobře zapamatovatelné refrény, jejichž slova snadno kloužou po jazyku, a precizní produkci“ (Musicserver). Zatímco titulní skladba se v polovině roku 2019 vyhoupla na první příčku mezi nejhranějšími domácími písničkami, aktuální singl Cizinka s hostujícím Adamem Mišíkem si na YouTube rychle připsal první milion zhlédnutí.Připomeňme, že Sebastian patří k nejoceňovanějším českým hudebníkům. Kromě sošek pro vítěze ankety posluchačů Evropy 2 má doma také Českého Slavíka za nejstreamovanější nahrávku, několik ocenění televize Óčko nebo vyznamenání OSA pro nejúspěšnějšího autora do 30 let. Jeho debut Hvězdy se pyšní platinovým certifikátem.


Added: 27.02.2020, martin

Related photos