Až lidem do obýváku zahraje v rámci projektu Kultura do domu legendární kapela Už jsme doma, či funky kapela Tom Dream Companynovinka

Vzhledem k aktuální nelehké situaci, kdy lidé nemohou navštěvovat divadla, hudební kluby, kulturní domy, ani festivaly, vznikl projekt Kultura do domu. Vymysleli a spustili jej na konci března David Schöbl, Robin Suchánek a hudební klub Rock Café, odkud kapely hrají hudebním fanouškům přímo až do obýváku, do kuchyně, na záchod, na terasu či tam, kde se zrovna nacházejí.

Od spuštění projektu se již uskutečnily koncerty Circus Brothers, I Love You Honey Bunny, The Rocket Dogz, Ivany Korolové, Tomáše Matonohy & Inspektora Kluzó, MYDY, Gipsy.cz či Brass Aveneu. Koncerty, které jsou přenášeny vždy živě, a následně i ze záznamu, ke zhlédnutí na facebookové stránce klubu Rock Café, na facebookových stránkách webů novinky.cz, Forum 24, REPORT, Music Zone, extra.cz, g.cz, ze záznamu v TV Seznam, ale i na facebookové stránce a YouTube kanálu interpreta, vidělo od zahájení projektu již více než 1 milion lidí.

Ve čtvrtek 16. dubna od 18:00 hodin zahraje až do obýváků hudebních fanoušků legendární kapela Už jsme doma, která letos slaví 35 let od svého založení. Jak v České republice, tak v zahraničí není podobná hudba, jakou Už jsme doma hraje, k nalezení. Je punkově divoká, naléhavá, zároveň kompozičně náročná, do detailu propracovaná s nadčasovými texty. Typický je zvuk trubky, sbory, neuvěřitelné tempo a živá vystoupení, jež oplývají silnou energií.

Snad i proto jejich publikum s nimi nestárne. Ač se pro neznalce může zdát jejich hudba chaotická, náhodně poskládaná či improvizovaná, opak je pravdou. Záleží na každém tónu, detailu, kázni kapely a podobně jako v symfonickém orchestru tu hrají muzikanti podle partitury. Nedílným rukopisem kapely je vizuální stránka, kterou obstarává výtvarník a nehrající člen Martin Velíšek.

V sobotu 18. dubna se lidé, kteří musí svůj čas trávit doma, těšit na energickou formaci Top Dream Company. Tato kapela, která od 18:00 hodin zcela jistě nikoho nenechá sedět v klidu na gauči, ale každého sledujícího roztančí, vznikla v roce 2004 a pod vedením trumpetisty Petra "Harmyho" Harmáčka šíří funk a soul po mnoha klubech, festivalech a slavnostech ve střední Evropě.

Za tuto dobu si již vydobyla silnou pozici na funkové scéně v celé střední Evropě. Spolupracovala s řadou interpretů z české i mezinárodní scény. Na pódiích se potkala s legendami jako Kool & The Gang, Freak Power, Victor Wooten, Cory Henry a dalšími.

Na dalším programu, který lze sledovat na oficiální facebookové stránce klubu, organizátoři pracují.


Added: 14.04.2020, martin

Related photos