PUTOVNÍ FESTIVAL ENERGIE PRO KULTURUnovinka 27.07.2020, martin

Hudebně divadelní festival na podporu regionální kultury a gastro služeb odstartuje poslední červencový týden a bude putovat až do poloviny září.

Putovní festival Energie pro kulturu bude po 12 letních večerů postupně navštěvovat 6 měst celé České republiky. Nabídne divadlo, špičkovou akrobacii, mnohé hudební hvězdy na pódiu a nekonečně hvězd nad hlavou, a to vše pro diváky zdarma.

Umělecká scéna šesti měst zažije vždy ve čtvrtek a v pátek divadelní a artistická představení a koncerty pod širým nebem. Energie pro kulturu proteče křížem krážem celou republikou, od 30. července v Kadani, přes Třebíč, Hradec Králové, České Budějovice, Ostravu až po Liberec, kde se 11.9.2020 zastaví.

V každém městě vyroste mobilní stage pro 300 lidí. Ta bude ve čtvrtek patřit akrobacii a divadlu a v pátek hudbě. Stálými vystupujícími festivalu budou novocirkusáci Cirk La Putyka a kapela Kašpárek v rohlíku. Tyto dva soubory mohou vidět návštěvníci v každé ze zastávek festivalu.

Čtvrteční program se bude věnovat divadlu a akrobatickému umění. Divadelní odpoledne vždy zahájí místní herecký soubor a následovat bude představení DYNAMO KABARET v podání Cirk La Putyka, které vzniklo exkluzivně pro tento festival. Soubor Cirk La Putyka připravil i odpolední akrobatické workshopy pro děti do 15 let. Vystoupí divadelní soubory Naoko, Tři grácie, Divadlo tří, Baumann&Henderson, Aréna a Herecké studio divadla F.X.Šaldy.

Páteční program bude zahajovat Kašpárek v rohlíku, následovat bude hudební host, spjatý s místem konání a poté zahraje hlavní hvězda programu.
Štafetový kolík hlavní hudební hvězdy festivalu si budou předávat Aneta Langerová, MIG 21, Anna K, Meky Žbirka a finišovat budou Tata Bojs. Dále zahrají Hotpants, Kucharski, Vesna, Deaf Heart, David Stypka a Jakub Děkan.

Pojízdné pódium poslouží i jako galerie. Na vnějších stěnách hlediště budou k vidění fotografie Milana Bureše a Milana Jaroše s názvem “Život za koronaviru” a obrázky ilustrátorů “Umění za koronaviru” pořízené a nakreslené v době nouzového stavu.

Nebude chybět ani zóna s občerstvením, kde v několika stáncích dostanou prostor nabídnout své virem pozastavené služby místí kavárníci a restauratéři.

Putovní festival Energie pro kulturu spojil síly s Nadací ČEZ a na místě konání bude v relax zóně ČEZ možnost vyšlapat na kole podporu pro lokální neziskovou organizaci.

Vstupné je zdarma.

Termíny a program festivalu Energie pro kulturu:

30.7.2020 - 31.7.2020 - KADAŇ / NAOKO/ CIRK LA PUTYKA
KAŠPÁREK V ROHLÍKU / HOTPANTS / ANETA LANGEROVÁ
Pod Hradbami, náplavka Maxipsa Fíka

6.8.2020 - 7.8.2020 - TŘEBÍČ / TŘI GRÁCIE / CIRK LA PUTYKA
KAŠPÁREK V ROHLÍKU / KUCHARSKI / MIG 21
Podzámecká niva

13.8.2020 - 14.8.2020 - HRADEC KRÁLOVÉ / DIVADLO TŘÍ / CIRK LA PUTYKA
KAŠPÁREK V ROHLÍKU / VESNA / ANNA K.
Žižkovy sady

27.8.2020 - 28.8.2020 - ČESKÉ BUDĚJOVICE / BAUMANN&HENDERSON / CIRK LA PUTYKA KAŠPÁREK V ROHLÍKU / DEAF HEART / MEKY ŽBIRKA
Sokolský ostrov

3.9.2020 - 4.9.2020 - OSTRAVA / ARÉNA / CIRK LA PUTYKA
KAŠPÁREK V ROHLÍKU / DAVID STYPKA / ANETA LANGEROVÁ
Dolní oblast Vítkovice

10.9.2020 - 11.9.2020 - LIBEREC / HERECKÉ STUDIO DIVALDA F. X. ŠALDY / CIRK LA PUTYKA
KAŠPÁREK V ROHLÍKU / JAKUB DĚKAN / TATABOJS
Náměstní Dr. Edvarda Beneše