Lucie přichází s klipem k písničce Chtěli jsme lítat, která je jednou z nejhranějších skladeb v českých rádiích.novinka

Kapela Lucie vydává nový videoklip ke skladbě Chtěli jsme lítat, která je v těchto dnech jednou z nejhranějších písní v českém rádiovém éteru. Režisér Karol Vosátko do klipu obsadil mnohonásobné mistry světa v karate či kulturistice a herce i herečky bratislavského divadla La Komika, jejichž výkony okořenil animací. Do jedné z rolí obsadil i dceru Roberta Kodyma. „Hledal jsem cestu, jak spojit temný text o pocitech ze ztráty blízkého člověka, který kontrastuje s pozitivní hudbou a chytlavým refrénem," říká režisér.Skladbu Chtěli jsme lítat napsal kytarista a zpěvák Lucie Robert Kodym v den, kdy zemřel jeho oblíbený hudebník Chris Cornell. „To mě při práci na videu zaujalo. Svůj koncept jsem si proto od začátku s nadsázkou nazval jako Reklama na smrt. Jde o symboliku smrti a temnoty, kterou se snažím odlehčit pozitivními prvky," vysvětluje Vosátko.

Do kulis rockové hudby se nakonec pokusil propašovat i náznaky choreografie. Do role Smrti obsadil několikanásobného mistra světa v karate Romana Voláka a roli sebe samého věnoval trojnásobnému vítězi světové kulturistické soutěže Arnold Classic Michalu Křižánkovi. Další postavy ztvárnili herci divadla La Komika, jedné z rolí se zhostila dokonce i čtrnáctiletá dcera Roberta Kodyma, která si zahrála svého otce.

„Pan režisér Vosátko viděl moje videa a fotky na sociálních sítích a přišlo mu, že se tátovi hodně podobám. Teda tátovi z ,devadesátek'," popisuje Amélie Anna Kodymová, která měla z minulosti již několik zkušeností z natáčení. V roce 2015 se objevila například ve videoklipu k písni Medvídek. „Roli jsem si docela užila, byla to zábava. Imitovat tátu pro mě nebylo vůbec obtížné. Na natáčení jsem si přivezla svojí perleťovou kytaru Les Paul a tátův klobouk. Někdy mě na ní učí klasické rockové riffy," doplňuje.

O skladbě Chtěli jsme lítat Robert Kodym už dříve prozradil, že se v ní pokusil navázat na hudební inspirace Lucie z období její druhé řadové desky In The Sky. „Na přelomu osmdesátých a devadesátých let jsme byli spolu každý den a intenzivně poslouchali teh-dejší britskou kytarovou scénu kolem kapely Sisters of Mercy. Tyto inspirační zdroje jsme nakonec přetavili i do alba In The Sky," vzpomíná Robert Kodym. „Nejprve mne napadl text a krátce na to i hudba. Během aranžování s kapelou jsme pak použili i původní klávesový zvuk z období In The Sky a akustickou kytaru, na kterou jsme natáčeli písničku Černí andělé," doplňuje.

Na albu Evolucie, které kapela vydala po 16 letech od poslední řadovky, pracovali muzikanti z Lucie s přestávkami sedm měsíců. Skladbami přispěli všichni členové David Koller, Robert Kodym, P.B.CH. a Michal Dvořák. O většinu textů se postaral Robert Kodym. Zajímavý je i výčet některých hostů, mezi nimiž jsou kromě zpěvačky Lenny, saxofonista Vratislav Brabenec z The Plastic People of the Universe nebo kytarista Phil X z kapely Bon Jovi.


Added: 17.08.2020, martin

Related photos