STO ZVÍŘAT vydává nové album 30 LET TESTOVÁNO NA LIDECHnovinka

Třaskavou směs ska, rocksteady, swingu a dalších žánrů roztáčí nové album skupiny STO ZVÍŘAT. Pod názvem 30 LET TESTOVÁNO NA LIDECH vychází 10. října k oslavám kulatého výročí vzniku kapely. Deska obsahuje 12 písní, které jsou pestrým koktejlem tragikomických postav a jejich příběhů. Autorem dvou z nich (Čtvero ročních období a Praha) je bývalý dlouholetý člen, zpěvák a kytarista Petr Ostrouchov, který byl loni na podzim součástí velkolepého úspěchu alba Vladimíra Mišíka.

"Obávám se, že Petr nám napsal dva největší hity. Štve mě to, ale nedá se nic dělat," směje se s nadsázkou kapelník Jan Kalina. Poeticky hrubozrnné texty opět napsal výhradní textař kapely Tomáš Belko, kreativní ředitel známé reklamní agentury Ogilvy, který si po letech na albu zahrál i na saxofon. "Jednu pecku navíc přidal jeho syn Matěj Belko," zmiňuje Kalina mladého šikovného hudebníka, který hraje i s Davidem Kollerem, Lenko Dusilovou, či Oskarem Petrem.

Právě v těchto dnech zbývá šest týdnů do vydání alba, které vznikalo letos z jara v době koronavirové velmi netradičně. "Byl jsem v minulosti zvyklý naběhnout do nahrávacího studia a všechno to namastit v kuse za týden, za dva. Kvůli korona-omezením jsme tam ale chodili víckrát, vždy na tři dny. Udělali jsme pokaždé komplet tři písničky, bylo to příjemně rozdělené," pochvaluje si Kalina, který je také výtvarník a stojí i za výraznou vizuální tváří novinky, kde si pohrál zejména s piktogramy.

...........................................................................................................................

STO ZVÍŘAT v číslech: skupina dosud vydala 11 alb, natočila 17 klipů a odehrála více než 2300 koncertů u nás, v USA, v Německu, ve Francii, Švýcarsku, Belgii a Lucembursku. Nejsledovanějším klipem na Youtube je píseň Nikdy nic nebylo, která má nejméně přes 7,5 milionu shlédnutí. Právě v těchto dnech se obměňuje třetina devítičlenného ansámblu, více v závěru tiskové zprávy.

...........................................................................................................................

Album 30 LET TESTOVÁNO NA LIDECH vyjde 10. 10. 2020 na labelu 100PROmotion.

Křest alba se koná v listopadu podle "koronavirové" situace ve Foru Karlín nebo v Paláci Akropolis.

Nejbližší koncerty: Benátky nad Jizerou (28. srpna, Loděnice) společně s kapelou Wohnout,
Praha (1. září, hospoda U Vystřelenýho oka) pro děti i jejich rodiče v první školní den.

...........................................................................................................................

Skupina vznikla v roce 1990 ze studentského rocknroll bandu Matěj Čech a představila se pražskému publiku podzimním dvojkoncertem v Malostranské besedě. Nové album je v pořadí dvanácté. "Už z poslechu předmasteringových verzí mohu s radostí říct, že vzniká parádní album,"uvedl Šimon Kotek z vydavatelství 100PROmotion. Vychází po pěti letech od alba Ministerstvo mýho nitra a po třech letech od doprovodu sólového projektu zpěvačky Jany Jelínkové pod názvem Dáma s čápem.

Velkou stozvířecí novinkou letních prázdnin se stala informace o odchodu tří členů kapely z celkového počtu devíti hudebníků. "Miki, Beruška a Willy mají nový soulový projekt. Děkujeme za roky skvělé spolupráce a těšíme se z nového alba, které jsme spolu ještě stihli natočit," komentoval Honza Kalina situaci na sociálních sítích. Změna nezasáhne chod kapely ani plánované podzimní turné. Skupina totiž může vybírat z mnoha mladých hudebníků, kteří na uvolněných postech už v minulosti hostovali.


Added: 28.08.2020, martin

Related photos